ZDIEĽAŤ

V poslednom období sa v mestách rozmohol trend jazdenia na elektrických kolobežkách. Nie je sa čomu čudovať, keďže kolobežka je skvelým spôsobom premiestňovania sa v meste. Pomocou nej sa dostanete na miesto určenia bez nepríjemných zápch na cestách. Navyše sa pri jazde na kolobežke zabavíte a budete mať príjemný pocit z jazdy s vetrom vo vlasoch.

Zopár faktov o elektrických kolobežkách

Elektrická kolobežka vyzerá presne ako klasická. Jediným rozdielom je, že je opatrená elektrickým motorom. Na naštartovanie elektrickej kolobežky potrebujete len jedno odrazenie nohou a následne sa o váš presun postará elektromotor. Ide o podobný princíp na akom fungujú elektrobicykle. Toto ekologické jazdenie vďaka motoru ušetrí vašu energiu a čas. Na kolobežke môžete jazdiť nielen po meste, ale poslúži vám dobre aj na výletoch. Ak si k elektrickej kolobežke dokúpite rôzne technické vymoženosti, napríklad tempomat, kotúčové brzdy alebo spätné zrkadlá, stane sa razom z kolobežky výkonné elektrovozidlo.

Prečo by ste mali dať šancu elektrickej kolobežke

Oplatí sa kúpa elektrickej kolobežky? Jednoznačné áno. Vymenujeme si niekoľko dôvodov prečo je tomu tak. V súčasnosti je na trhu na výber nepreberné množstvo elektrických kolobežiek v rôznych cenových hladinách. Odporúčame vám navštíviť stránky internetového obchodu inSPORTline, kde nájdete ich veľkú ponuku za bezkonkurenčné ceny. Kúpou elektrickej kolobežky sa zvýšia vaše možnosti mobility. Veľkou výhodou je taktiež skladnosť kolobežiek a jednoduché ovládanie. Vďaka tomu sú elektrické kolobežky vhodné naozaj pre každého, dokonca aj pre malé deti a seniorov. Elektrické kolobežky majú vcelku dobrý dojazd. U menších kolobežiek je dojazd na jednou nabitie približne 50 km a výkonnejšie zvládnu aj 100 km. Dojazd sa dá predĺžiť zakúpením externej batérie. Veľkou výhodou elektrických kolobežiek je ich pevnosť a dlhá životnosť.

Elektrické kolobežky a ich údržba

Už sme spomínala, že elektrické kolobežky sú skladné. Nemusíte pre ne hľadať špeciálne miesto na odloženie. Menšie modely sa dajú dokonca schovať pod posteľ alebo za skrine. Aby ste dosiahli dlhú životnosť kolobežky, doprajte jej pravidelnú údržbu po cca. 200 kilometroch. Potrebné je ošetrenie gumových kolies, očistenie ich povrchu, kontrola tlaku a vizuálna kontrola ich celkového stavu. Polyuretánové kolesá je dobré raz čas vyčistiť a obrúsiť do hladka. Aby ste predišli kolízii, pravidelne kontrolujte funkčnosť bŕzd. Pri nižšom výkone bude potrebná ich výmena. Dôležitá je aj starostlivosť o batériu. Snažte sa ju nenechávať vybíjať do prázdna alebo zbytočne často nabíjať.