ZDIEĽAŤ
Leto na Slovensku: Vychutnajte si luxus v horských hoteloch
Leto na Slovensku: Vychutnajte si luxus v horských hoteloch

Hovorí sa, že skutoční cestovatelia najskôr spoznajú krajinu, v ktorej žijú a následne sa vyberú do cudziny. Spoznávať Slovensko vo veľkej miere znamená spoznávať prírodné krásy, malebné horské dediny a majestátne hory. Práve horské oblasti sú v horúcich dňoch ideálnym miestom na oddych. Ak chcete oddych spojiť s luxusom, prinášame vám malý prehľad luxusných horských hotelov.

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Zvučné meno Kempinski je zárukou dobrých služieb, vrátane wellness a kulinárskych zážitkov. Grand Hotel Kempinski High Tatras sa nachádza na brehu Štrbského plesa v Tatranskej Lomnici v nadmorskej výške 1 351 metrov. Jeho poloha poskytuje nádherné výhľady na Tatry a okolitú prírodu. Ubytovať sa môžete v 97 elegantne zariadených izbách a k dispozícii sú tiež apartmány. Izby sú mixom tradičného štýlu a moderných prvkov. Po túrach si oddýchnete v špičkovom Zion Spa Luxury centre, kde si hostia môžu dopriať rôzne wellness procedúry, masáže a saunový svet. Nechýba ani vnútorný bazén s výhľadom na hory.

Každý deň si z hotela dokážete vyraziť na rôzne výlety. Medzi najobľúbenejšie patrí výstup na Rysy, najvyšší vrch Poľska, alebo nenáročná túra okolo Štrbského plesa. Pre milovníkov cyklistiky sú k dispozícii variabilné trasy vedúce cez tatranské doliny.

Hotel Lomnica

Hotel Lomnica sa nachádza priamo v srdci Tatranskej Lomnice. Ide o skutočný skvost medzi horskými hotelmi na Slovensku. Lákavá je jeho história, keďže bol postavený už v roku 1894. Do dnešných dní si zachováva štýl a nádych nostalgie, ktorá bola typická pre horské hotely v minulých storočiach. Ubytovať sa je možné v 67 izbách a apartmánoch, ktoré dýchajú eleganciu a pohodou. Všimli ste si, že horské hotely majú vo väčšine prípadov šikmé strechy? Šikmá strecha lepšie znáša výkyvy počasia a záťaž vo forme vrstvy snehu. Aj hotel Lomnica sa pýši šikmou strechou s množstvom dekoratívnych prvkov.

Wellness centrum hotela ponúka širokú škálu relaxačných procedúr vrátane masáží, saunového sveta a bazéna. Pre tých, ktorí hľadajú aktívny odpočinok, je v ponuke aj fitness centrum a možnosť zapožičania elektrobicyklov. Okolie hotela poskytuje množstvo možností na výlety. Z Tatranskej Lomnice sa dá vyviezť lanovkou na Lomnický štít, jeden z najvyšších vrchov Tatier, alebo sa vydať na turistické trasy vedúce k Vodopádom Studeného potoka. V zimnej sezóne je Tatranská Lomnica obľúbeným miestom pre lyžiarov a snowboardistov.

Hotel Tri studničky

Náš prehľad skončíme v Národnom parku Nízke Tatry, kde si môžete užiť dovolenku snov v hoteli Tri studničky. Ide o hotel o niečo menší, ubytovanie poskytuje v 37 izbách, ktoré sú zariadené v butikovom štýle. Hotel Tri studničky leží priamo v Demänovskej doline, ktorá vytvára pre rekreantov exkluzívne prostredie. Hotel je známy špičkovými službami a moderným prístupom. Okrem izieb a apartmánov odporúčame stráviť čas vo wellness centre s vírivkou, saunou, oddychovými zónami a hlavne s výhľadom na okolité hory.

Demänovská dolina je ideálnym východiskovým bodom pre túry na vrcholky Nízkych Tatier ako sú Ďumbier alebo Chopok. Milovníci adrenalínu môžu vyskúšať aj rôzne outdoorové aktivity –  zipline, horolezectvo alebo splavovanie rieky.

Autor: Gabriela Kudláčová