ZDIEĽAŤ
Jeseň v Chorvátsku – Tipy na túry

Jesenné premenlivé počasie v Chorvátsku vás nemusí odradiť od neskorej dovolenky. Keď slniečko ešte ukáže svoju silu, oddychujte na pláži. Keď zavládne zamračené a daždivé počasie, vyberte sa spoznávať Chorvátsko mimo pobrežia. Ktoré miesta sa oplatia spoznať a aké túry by ste nemali vynechať?

Medvedica

Keď sa počas potuliek v Chorvátsku ocitnete v Záhrebe, obujte si turistické topánky a vyrazte do Medvedice. Prírodný park Medvedica je čarovné miesto plné zelene a krásnych výhľadov. Na jeseň je Medvedica ešte viac čarovná vďaka sfarbenému lístiu. Okrem lesných cestičiek vás poteší návšteva jaskýň a preskúmanie okolia termálnych prameňov, ktorých sa v Medvedici nachádza niekoľko. Na najvyššom bode parku s názvom Sljeme nájdete rozhľadňu.

Vidova gora

Na ostrove Brač sa nachádza hora s názvom Vidova. Toto malebné miesto patrí k najviac navštevovaným turistickým cieľom v Chorvátsku. Dôvod je jednoduchý – nádherné výhľady na Jadranské more. Náhorná plošina nie je obývaná, a preto divoká a pustá príroda láka o niečo viac. Prejsť celú Vidovu goru vás oberie o deň dovolenky, ale stojí to za to. Nezabudnite, že pánska a dámska turistická obuv vás na kamenistom podloží ochráni pred vyvrtnutím členka. Vrchol výstupu spoznáte podľa monumentálneho bieleho kríža.

Mesto Pula

Pre milovníkov mestskej turistiky a histórie je určený výlet do mesta Pula. Mesto je priam studnicou antických pamiatok a malebných uličiek. Prechádzky mestom a návšteva pamiatok zaberú celý deň, ktorý prežijete bez bolesti nôh jedine tak, že turistická obuv bude zdobiť vaše chodidlá. A čo stojí v Pule za váš čas? Napríklad antický amfiteáter s názvom Arena, rímska mozaika alebo obrovské akvárium, ktoré poteší hlavne deti.

Kozjak

Kozjak mnohí ľudia považujú za najkrajšie vyhliadkové miesto v Chorvátsku. Pri prechádzkou pohorím musíte prejsť skalnatými útvarmi a bariérami. Chvíľami sa naozaj zapotíte, ale v závere budete nadšení nielen prírodou, ale tiež výhľadom. Výstup na vrchol trvá maximálne dve hodiny, takže ide o túru, ktorú dokážete prejsť aj s deťmi. Z vrcholu uvidíte celý záliv a mesto Split. Kontrast mesta a mora je tak nádherný, že na vrchole strávite dlhé hodiny a nebude sa vám chcieť zísť späť na pobrežie. Komu nestačí výhľad, môže navštíviť kostol Sv. Ivana alebo kaplnku Sv. Lukáša.