ZDIEĽAŤ
5 krásnych európskych pláží
5 krásnych európskych pláží

V zime radi spomíname na leto a myslíme na budúcoročnú dovolenku. Túžime po slnku, relaxe a spoznávaní nových, krásnych miest. Ak počas dovolenky meníte viaceré destinácie, ponúkame vám prehľad 5 európskych pláží, ktoré sú obľúbené nielen pre svoju krásu. Snívajte s nami o teplom piesku, žblnkotajúcom mori a vôni leta.

Plánujte dovolenku už v zime

Plánovať dovolenku v zime sa oplatí. Čo tak tento rok vymeniť dovolenkové zvyky a z ostrova na ostrov alebo z pláže na pláž sa plaviť? Lode na prenájom sú dostupnou dovolenkou pre každého. Môžete si vybrať jachty na predaj alebo dať prednosť priestrannému katamaránu. Nezabudnite si v zime spraviť kurzy vodca malého plavidla pre plavby vo vnútrozemí a kapitánske skúšky pre kormidlovanie plavidiel po mori. Následne sa môžete tešiť z krás nasledujúcich pláži.

Španielsko: Cala Macarella, Menorca

Jednou z najpôsobivejších pláží v Španielsku je Cala Macarella na ostrove Menorca. Táto pláž je známa svojim bielym jemným pieskom a krištáľovo čistým tyrkysovým morom. Okolité útesy a borovicové lesy vytvárajú scenériu, ktorá pôsobí ako z rozprávky. Čistotou a pokojnou atmosférou je Cala Macarella ideálnym miestom na relaxáciu a oddych.

Francúzsko: Plage de Palombaggia, Korzika

Plage de Palombaggia na ostrove Korzika vo Francúzsku je považovaná za jednu z najkrajších pláží Stredozemného mora. Táto pláž je obľúbená pre jemný piesok, ktorý sa tiahne pozdĺž pobrežia až k unikátnym červeným skalám. Tyrkysová farba mora a vôňa borovicových hájov dopĺňajú atmosféru tohto jedinečného miesta.

Chorvátsko: Zlatni Rat, Brač

Zlatni Rat na ostrove Brač v Chorvátsku je pláž, ktorá pôsobí ako kúzelná maľba. Táto výnimočná pláž má zaujímavý oblý tvar meniaci sa podľa prílivu a odlivu. Biely štrk, ktorý vytvára tvar písmena V, je obklopený blankytným morom a hustou lesnou vegetáciou. Zlatni Rat je rajom pre vodné športy a fotografov.

Grécko: Navagio Beach, Zakynthos

Navagio Beach na ostrove Zakynthos v Grécku je jednou z najfotogenickejších pláží na svete. Navagio Beach je známa aj ako Shipwreck Beach, pretože v jej blízkosti leží opustená loď. Biely piesok je obklopený vysokými útesmi a tyrkysovým morom, čo vytvára ohromujúcu kulisu. Prístup k tejto pláži je možný len loďou, čo pridáva pocit dobrodružstva a dáva vám o dôvod viac navštíviť toto kúzelné miesto. Kúpte si lode na predaj či si ju prenajmite a uvidíte omnoho viac podobných pláží.

Taliansko: Spiaggia dei Conigli, Lampedusa

Spiaggia dei Conigli, známa tiež ako Rabbit Beach, je perlou ostrova Lampedusa v Taliansku. Táto pláž je obklopená skalnatými útesmi a jemným pieskom. Morská voda je krištáľovo čistá a odtiene modrej farby sú fascinujúce. Spiaggia dei Conigli je chránená rezervácia, čo z nej robí nedotknutý raj pre milovníkov prírody a dlhé prechádzky pozdĺž pobrežia.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter