ZDIEĽAŤ
Verona amphitheatre, completed in 30AD, the third largest in the world, at dusk time. Roman Arena in Verona, Italy

Na úplnom východe benátskej oblasti leží nádherné mesto Verona, ktoré je známe svojou príjemnou atmosférou na každom kroku, ale i historickými pamiatkami. Aj keď Verona nemá more, o jej návštevu nie je nikdy núdza. O Verone sa hovorí, že je mestom milencov či mestom umenia. Málokto však vie, že dramatická legenda o nešťastnej láske Rómea a Júlie je spojená práve s týmto mestom.

Bohatá história …

Môžete tu obdivovať históriu mesta nad riekou Adige, ale i niekoľko stoviek kultúrnych, architektonických a romantických pamiatok, ktoré vás chytia za srdce. Pokiaľ tu zavítate počas leta, určite navštívte amfiteáter na námestí Piazza Bra, v ktorom sa koná už tradičný operný festival. Väčšine návštevníkom sa chce počas vystúpenia zavrieť oči a užiť si dané predstavenie. Tento tretí najväčší amfiteáter sveta sa pýši rozsiahlou a skvostnou stavbou, pričom dodnes vyzerá zachovalo, vďaka čomu sa tu koná aj mnoho hudobných predstavení.

Verona, Italy

Park Giardino je ideálny na oddych od mesta plného turistov a otravných predavačov, ktorí sa zúfalo snažia predať svoj tovar. Najlepším prostriedkom na načerpanie nových síl je návšteva mestského parku. Nachádza sa neďaleko centra, takže na rozdiel od väčšiny podobných oáz pokoja, sa tu nemusíte trmácať cez pol mesta. Uznajte, že niet nad krajšie miesto na oddych ako tam, kde si môžete ľahnúť na trávu, užívať si ticho a kochať sa okolitou prírodou, o ktorú sa pravidelne starajú záhradníci.

Aj napriek tomu, že Veronu zasiahlo v roku 1117 silné zemetrasenie, ktoré zničilo mnoho krásnych stavieb, jedna budova to „vydržala“ až do dnes. Starorímska brána Porta Borsari poskytuje návštevníkom mnoho uličiek, kde nájdete staré domy. Určite sa oplatí aj toto miesto navštíviť, keďže je určitým spôsobom tajomné, no najmä historické.

 

Zdroj: http://www.zainoo.com/en/italy/veneto/verona/general-information

FOTO:  © Emi Cristea + Marco Saracco / Dollar Photo Club