ZDIEĽAŤ
Kam sa oplatí v Európe so štvorkolkou vyraziť? Týmto krajinám sa vyhnite
Kam sa oplatí v Európe so štvorkolkou vyraziť? Týmto krajinám sa vyhnite

Európa je kontinentom s bohatou a rozmanitou prírodou, ktorá ponúka množstvo príležitostí pre milovníkov outdoorových aktivít, vrátane jazdy na štvorkolke. Avšak nie všetky krajiny sú ideálne pre tento druh dobrodružstva. Kde sa teda oplatí vyraziť a ktoré krajiny je lepšie obísť?

Kam sa oplatí so štvorkolkou vyraziť?

Španielsko

Španielsko je jednou z najlepších destinácií pre jazdu na štvorkolke. Andalúzia a Katalánsko sú synonymom pre nádherné scenérie s horskými cestami, lesmi a púšťami. Veľa miestnych agentúr prenajíma štvorkolky a organizuje výlety, ktoré vám umožnia objaviť krásy krajiny bezpečne a legálne.

Portugalsko

Portugalsko, najmä oblasť Algarve, je známe krásnymi pobrežnými cestami a vidieckymi trasami, ktoré sú ideálne pre štvorkolky. Taktiež tu nájdete množstvo off-road parkov a organizovaných túr. Tie vám umožnia vychutnať si jazdu v nádhernej prírode.

Chorvátsko

Chorvátsko má nádherné prírodné parky, ako napríklad Plitvické jazerá a Národný park Krka, kde môžete zažiť úžasné off-road dobrodružstvá. Krajina je známa malebnými dedinkami a rôznorodým terénom, ktorý je ideálny pre štvorkolky can am.

Island

Island je snom každého milovníka off-roadu. Krajina plná nekonečných možností pre jazdu na štvorkolke po lávových poliach, horách a ľadovcoch. Je však dôležité si uvedomiť, že na Islande musíte dodržiavať prísne pravidlá ochrany prírody, aby ste nepoškodili krehké ekosystémy. Pre bezpečnú jazdu vám nestačí len štvorkolka, ale tiež ochranná prilba a vhodné oblečenie.

Fínsko

Severné regióny Fínska sú na jedinečné off-road trasy naozaj bohaté. Jazda cez husté lesy, močiare a okolo nespočetných jazier je nezabudnuteľným zážitkom. V zime si môžete vyskúšať jazdu na štvorkolke po zamrznutých jazerách, čo je nezabudnuteľný zážitok.

Ktorým krajinám sa so štvorkolkou vyhnúť?

Švajčiarsko je krásna krajina, ale pre jazdu na štvorkolke nie je ideálna. Prísne environmentálne predpisy a obmedzenia na off-road aktivity robia túto krajinu menej atraktívnou pre štvorkolkárov. Väčšina prírodných oblastí je chránená a jazda mimo vyznačených ciest je prísne zakázaná. Podobne sú na tom Dánsko a Holandsko.

Pre jazdu v prírode sú ideálne štvorkolky typu quad. Ak túžite aj vy preskúmať nové terény v sedadle štvorkolky, môžete si vlastný model zostaviť kliknutím na tento link: https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová