ZDIEĽAŤ
Nevychytali ste dobrú last minute? Vyskúšajte dovolenku v autostane
Nevychytali ste dobrú last minute? Vyskúšajte dovolenku v autostane

Nevychytali ste dobrú last minute? Vyskúšajte dovolenku v autostane

Ak sa vám nepodarilo vychytať dobrú last minute dovolenku, nezúfajte. Plnou náhradou za dovolenku v hoteli je dovolenka v strešnom stane. Dovolenka v autostane je jedinečný spôsob, ako spoznať svet. Spojenie komfortu, flexibility a blízkosti k prírode robí z autostanov skvelú alternatívu k tradičným hotelovým pobytom. Ak hľadáte nové zážitky a nechcete byť viazaní na konkrétne miesto, autostan je pre vás ideálnou voľbou.

Ako vyzerajú autostany?

Autostany resp. strešné stany sú špeciálne navrhnuté stany, ktoré sa montujú na strechu auta. Vďaka tomuto riešeniu môžete mať kedykoľvek a kdekoľvek k dispozícii pohodlné a bezpečné ubytovanie. Autostany sú kompaktné – zložené vyzerajú ako menšie strešné boxy, ľahko sa rozkladajú a skladajú, poskytujú plný komfort, ktorý by ste očakávali od kvalitného stanu.

Prečo sú autostany obľúbené?

Jednou z najväčších výhod autostanov je možnosť cestovať a prespávať takmer kdekoľvek. Nemusíte sa obmedzovať rezerváciami v hoteloch alebo hľadať voľné miesta v kempoch. Ak nájdete malebné miesto, jednoducho zastavíte a rozložíte svoj autostan. Moderné autostany sú navrhnuté tak, aby ich montáž a demontáž bola čo najjednoduchšia. Väčšinou to zvládnete za pár minút.

Autostany ponúkajú prekvapivý komfort. Väčšina modelov má zabudované matrace, sieťky proti hmyzu a dostatok priestoru na spanie. Navyše spánok na streche auta vám poskytne lepšiu ochranu pred zvieratami a inými neželanými návštevníkmi, než spánok v klasickom stane na zemi. Pri zaspávaní môžete sledovať hviezdnu oblohu vďaka strešnému oknu. Pri zobudení si budete užívať nádherné výhľady zo strechy auta.

Autostany plne nahradia hotelové ubytovanie

Aj keď prvotná investícia do autostanu je vyššia, v dlhodobom horizonte ušetríte na nákladoch za ubytovanie. Nemusíte platiť za hotelové izby a môžete si sami vybrať, kde strávite noc. Pre milovníkov prírody je autostan ideálnym riešením. Výhľady zo strechy sú oveľa krajšie ako z hotelovej izby. Blízkosť prírody vám umožní venovať sa turistike, cyklistike a iným outdoorovým aktivitám.

Na rozdiel od preplnených hotelov alebo kempov vám strešný stan poskytuje súkromie a pokoj. Nemusíte sa obávať hlučných susedov alebo nečakaných návštev. Tieto stany sú dostatočne veľké, aby sa pohodlne vyspali dvaja dospelí a dve deti. Zbaľte do kufra auta športové kočiare a vyberte sa na turistiku celá rodina.

Tip na záver: Autostan umožňuje spontánnosť, ktorú hotelové rezervácie neponúkajú. Ak sa rozhodnete zmeniť trasu alebo zamerať sa na iné miesto, stačí jednoducho zbaliť stan a vyraziť. Tento typ cestovania je ideálny pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo a neplánované výlety.

Autor: Gabriela Kudláčová