ZDIEĽAŤ

Odhalíme vám, akým spôsobom môžete z okolia vášho domova vyhnať neželaných vtákov rýchlo, účinne a zároveň humánne. Vysvetlíme si, na akom princípe funguje prístroj, ktorého podstatou je odpudzovanie vtáctva a tiež, kde všade ho využijete.

Profesionálne odpudzovanie vtákov pre domáce použitie

Pre mnohých vlastníkov rodinných domov, ale aj bytov je vtáčí trus neželaným objavom, s ktorým sa však pravidelne stretávajú na svojich balkónoch a terasách. Nie je tiež ničím neobvyklým, ak sa rôzne druhy vtákov zabývajú vo vašom záhradnom príbytku prípadne si vytvárajú hniezda priamo pod vašou strechou, čím sa postupne poškodzuje fasáda domu. V podobných situáciách je ideálnym riešením ultrazvukový odpudzovač vtákov fungujúci na príncipe signálov odpudzujúcich spevavcov z vonkajšieho priestoru danej budovy.

Využíva fakt, že vtáčí sluch je natoľko citlivý, že podobný zvuk nedokáže zniesť, na druhej strane mu ale zároveň nijakým spôsobom neubližuje. Jednoducho povedané, v praxi sa už po veľmi krátkej dobe vtáky začínajú lokalite chránenej odpudzovačom vyhýbať. Aby sa predišlo tomu, že spevavce si postupom času začnú na ultrazvuk zvykať a prestane im vadiť, je plašič vtákov vybavený systémom automatickej zmeny frekvencie a výkonu. Tým pádom je dlhodobo účinný a zároveň praktický napríklad pre plašenie holubov či iných mestských vtákov z vášho balkóna.

Doplnkové informácie a lákavá alternatíva

Ak chcete, aby dosah plašiča fungoval na maximum, je potrebné aby bol nainštalovaný pod uhlom 140 stupňov. V tejto pozícii dosahuje účinnosť do vzdialenosti 40 metrov a za jeho efektívne pôsobenie vám teda môžu byť vďační aj vaši susedia, ktorých balkón bude tak tiež chránený pred vtáčím trusom. Odporúčané plašiče vtákov modelu Deramax Bird sú kvalitným českým výrobkom fungujúcim v spojení s externým sieťovým adaptérom.

Pokiaľ vám vrásky na čele spôsobujú namiesto vtáctva skôr drobné hlodavce, klasická pasca na myši má dnes modernú a vysoko efektívnu podobu elektronických odpudzovačov, ktoré tiež fungujú na báze ultrazvuku s nízkou frekvenciou. Účinné sú navyše nielen proti myšiam, ale aj potkanom, kunám, lasiciam či iným druhom hlodavcov.