ZDIEĽAŤ

Zima je v plnom prúde a aj keď sneženie občas trucuje, lyžovačka je pre mnohých z nás neodmysliteľnou súčasťou zimy. Rovnako je pre mnohých z nás neodmysliteľné ísť na hory autom. V tomto prípade je nutné pripraviť svoje auto a skontrolovať jeho výstroj minimálne tak svedomito ako pristupujeme k našej lyžiarskej výstroji.

Na čo nesmieme zabudnúť cestou na hory?

Najlepšie je začať zimnou klasikou a natrénovať si doma nahadzovanie a zhadzovanie reťazí aby sme predišli zmätkovaniu v nepríjemných poveternostných podmienkach. Následne skontrolujme hladinu nemrznúcej zmesy do odstrekovačov. V ideálnom prípade by sme mohli auto odviezť do servisu kde sa pozrú napríklad aj na stav brzdových platničiek a ohodnotia celkovú spoľahlivosť nášho vozidla. Skontrolovať stav vozidla je dôležité, najmä kvôli tomu, že horské podmienky nie sú naša každodenná cesta do práce a rozhodne dá plne naloženému autu zabrať oveľa viac.

Povinné Zmluvné Poistenie – chráni nás aj na horách?

To záleží od toho ako je postavená naša poistná zmluva. Bežne je povinné zmluvné poistenie uzatvárané na prostredie, v ktorom sa autom pohybujeme na dennej báze. To znamená, že vodič z centra krajského mesta, ktorý jazdí len v rámci mesta nepotrebuje pripoistenia vhodné pre vodičov, ktorí sa bežne zdržujú na mimomestských cestách či v horách. Takže okrem mechanického stavu nášho vozidla je vhodné uvažovať nad doplnkovými pripoisteniami ako sú stret so zverou, ochrana čelného skla či živelné pohromy. Napríklad zosuv pôdy so snehom je bežnou záležitosťou, s ktorou sa na lyžovačke môžeme stretnúť, preto je vhodné dôkladne preskúmať pripoistenia PZP online a tie chýbajúce doplniť.

Ako vybrať to najlepšie poistenie ak jazdíme na lyžovačku autom?

Tak ako všade, najlepšie bude ak sa obrátime na odborníkov. To však neznamená navštevovanie jednej kancelárie za druhou alebo najímanie finančného poradcu. Webová služba online kalkulačka PZP nám jednoducho pomôže vybrať poistenie z pohodlia domova. Stačí ak do pripraveného formulára doplníme základné informácie o nás a našom aute a systém na základe nich vyfiltruje tie najvýhodnejšie ponuky pre nás a naše auto.

Rovnako nám aj poskytne ponuku rôznych pripoistení aj s vysvetlivkami. Preto je potrebné pri výbere myslieť aj na to, ako často jazdíme na hory či do zahraničia. Na záver ak sa rozhodneme pre poistenie práve za pomoci online kalkulačky, okrem bonusu za uzatvorenie je obrovskou výhodou, že môžeme ísť na cesty okamžite, keďže potrebné dokumenty nám dorazia na e-mail.