ZDIEĽAŤ

Štrbské pleso je hneď po Kriváni najznámejším symbolom Vysokých Tatier. Táto oblasť je na Slovensku veľmi obľúbená. Niet divu, veď je tu krásne a celý areál je pomerne bezbariérový. Na svoje si tu prídu nielen turisti a výletníci, ale aj ľudia, ktorí prišli odpočívať.

Pre milovníkov lyžovania

Najvyššie položená tatranská osada Štrbské pleso ponúka na južných svahoch Predného Soliska 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, ktoré s obľubou využívajú rodiny s deťmi a pokročilí lyžiari. Štrbské pleso umožňuje svojim návštevníkom využívať služby požičovní lyží, snowboardov, ski – servisov a lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. Najvyšší štandard služieb je tu samozrejmosťou. Vynikajúce lyžiarske podmienky, skvelé trate na slalom, zjazd či bežecké lyžovanie – toto všetko čaká iba na to, aby ste si to zamilovali. 

Štrbské pleso je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku a jeho čarovná atmosféra je známa i vďaka bohatej histórií, luxusným hotelom a Majstrovstvami sveta v bežeckom lyžovaní či svetoznámym podujatím “Polo on the snow”.

Aké atrakcie tu na Vás ešte čakajú?

Vysoké Tatry nie sú atraktívne len svojou prírodou. Pre tých, ktorých omrzeli prechádzky po turistických chodníkoch, obdivovanie tatranských plies či dolín, je ideálny Park Snow na Štrbskom plese. V lete využite jazdu v letnej guli – zorbing, alebo hľadajte skrýše pomocou GPS – geocaching. Taktiež môžete využiť lukostreľbu, streľbu z winchestrovky či veveričiu dráha. Horské jazero zase ponúka už niekoľko sezón romantické člnkovanie.

Štrbské presso

kava

Táto utešená tatranská lokalita patrí medzi tie, ktoré sa Vám nikdy nezunujú. Ak chcete prekvapiť svojho partnera (alebo kohokoľvek) pobytom na Štrbskom plese, kliknite si na www.strbskepresso.sk a pošlite mu kávu, hrnček a odkaz, v ktorom ho pozvete na spoločný výlet. To všetko + jeden hrnček zadarmo (ak niekoho takto pozvete do 30.8.2014) Vás bude stáť len šťastných 7,77€. Tak neváhajte a pozývajte. 

Foto: mix.sk, strbskepresso.sk