ZDIEĽAŤ

Pre mnohých znamená typická letná dovolenka pobyt pri mori. Nie všetci majú ale takú možnosť a nie všetkým more vyhovuje. Podaktorí majú radšej hory, prírodu, svieže plesá a nádherné výhľady. A práve takéto bohatstvo nám ponúka naša krajina. Pokiaľ nechcete minúť celoročné úspory počas jedného týždňa pri mori, vyberte sa za dobrodružstvom do slovenských hôr. Môžete si vybrať kvalitný wellness pobyt, rodinnú dovolenku, dobrodružstvo v podobe turistiky a adrenalínových športov, ale aj romantiku. 

JASNÁ – Nízke Tatry

Najrozsiahlejším strediskom zimných športov na Slovensku je Jasná Nízke Tatry. Nachádza sa na severnom a južnom svahu Chopka v Národnom parku Nízke Tatry.

Nájdete tu spolu päť lyžiarskych centier a 35 km upravených tratí. Navyše, využíva sa tu pohodlný bezdotykový čipový systém skipasov. Milovníci lyžovania si určite prídu na svoje.

Jasná si drží svoje popredné miesto pri výberoch zimných dovoleniek, no nielen to! Toto miesto je atraktívne počas celého roka. 

Letná dovolenka v Jasnej

Určite stojí za to navštíviť Jasnú aj v lete. Chopok je vtedy naozaj nádherný. Hrebeň dlhý približne 100 km  je skvelou alternatívou pre zvedavých návštevníkov a perfektnou príležitosťou na potulky po turistických chodníkoch. Ak si vyberiete správny hotel či penzión, tak ubytovanie Jasná bude nielen o prenocovaní, ale tiež o nádherných panorámach, nadštandardných službách a tom najvyššom komforte. 

Stredisko Jasná nie je lákavé len turistikou a lanovkami, jeho atraktívnosť zvyšuje aj ROCKY MOUNTAIN BIKE WORLD (moderný bike park situovaný v srdci Nízkych Tatier, ktorý ponúka trate všetkých obtiažnosti). Svojimi prírodnými podmienkami a terénnymi úpravami dáva skvelú možnosť na tréning a rozvoj zručností profesionálnych jazdcov, ale i tých menej skúsených a rekreačných cyklistov. Výnimkou nie sú ani rodiny s deťmi. Návštevníci môžu vyskúšať tiež bungee trampolínu, mountain káry z Chopka, člnkovanie na jazierku v Jasnej a iné letné atrakcie. 

Romantika

Ak ste sa rozhodli navštíviť Nízke Tatry, s ubytovaním určite problém mať nebudete. Ak zadáte do vyhľadávača „hotel Jasná“, nájdete veľa ponúk hotelov a chát. Stačí si len vybrať. Väčšina z nich ponúka tiež atraktívne bonusy, akcie a balíčky. Páčilo by sa Vám napríklad prežiť pár dní s Vašou polovičkou priamo pri Vrbickom plese? K tomu fľaša sektu, sladké pokušenie a chutná večera pri sviečkach? Lákavé, nie?  Tak neváhajte a rezervujte si voľné izby. 

Zdroj: jasna.sk

Foto: apartmany-jasna.sk