ZDIEĽAŤ

Dnes by sme Vám radi predstavili niekoľko úžasných miest milovaného Talianska, ktoré zaručujú maximálne pohodlie, no i to “naj” z toho, čo Vám vie táto destinácia ponúknuť. Už tradične patrí k najvyhľadávanejším miestam sveta. Na svoje si tu prídu milovníci histórie, pláží, ale aj hôr. Nech sa páči, nechajte sa zviesť.

Zámocký hotel Castel Fragsburg – Merano, Dolomity

Mnohí milovníci luxusu by Vám vedeli rozprávať o tom, aká je na tomto mieste dovolenka. Taliansko nemusí byť iba o mori, krásny pobyt a skvelá relaxácia sa dajú prežiť i v utešenom horskom prostredí. Castel Fragsburg sa nachádza v južnom Tirolsku a pôvodne bol postavený v 17. storočí ako ubytovanie pre šľachticov a hostí tunajšieho feudálneho pána. Vysoko nad údolím Merano vyčnievajú slnkom zaliate južné svahy majestátnych Dolomitov. Rovnako sa tu núka i pohľad na jeden z najkrajších zámockých hotelov na svete. Castel Fragsburg je v súkromnom vlastníctve rodiny Ortner už od roku 1955. Rodina nadväzuje na filozofiu „jedinečný domov pre jedinečný pobyt“. V súčasnosti je zámok zapísaný v zozname najlepších reštaurácií a hotelov sveta. Pokiaľ obľubujete prírodné scenérie, tak tu sa ich skutočne nabažíte. Rozkvitnuté lúky a pešia turistika horskými chodníkmi si Vás jednoducho podmania. Tradičný pre túto oblasť je aj sezónny golf a každoročný hudobný festival. Keďže ide u významnú vinársku oblasť, na svoje si prídu i tí najnáročnejší milovníci vína. V sezóne od mája do októbra sa tu dá prežiť nádherný romantický pobyt.  

Castello di Velona – Montalcino, Toskánsko

Dych berúci novozrekonštruovaný luxusný hotel Castallo di Velona je ďalšou skvelou alternatívou pre tých, čo majú slabosť na Taliansko a vyžadujú maximálny komfort. Zámocká vila bola postavená v 11. storočí slávnou rodinou Sienese. Po rekonštrukcii ide o vysoko exkluzívne miesto, kde história splýva s umením a vinárstvo s gastronómiou. Kúsok odtiaľto sídlia mnísi známi svojím unikátnym gregoriánskym chorálom. Môžete si zájsť na ochutnávku vín, relaxovať v knižnici, alebo sa kochať freskami v kaplnke. Ak Vás lákajú wellness pobyty, tak i v tom prípade si prídete na svoje. Osviežte sa v bazéne, choďte sa navečerať do gurmánskej reštaurácie a pripravte sa na skutočne lahodnú toskánsku kuchyňu. Región je známy nielen jedinečnými horskými miestami, ale i umeleckými divadelnými predstaveniami, koncertmi, výstavami a veľtrhmi. Hotel v sebe spája i “spa a wellness”, je vhodný na zorganizovanie svadobnej hostiny, na prežitie romantiky, ale i na biznis mítingy. Sezóna je tu taktiež od mája do októbra.

Alicudi – ideálna destinácia

Pokiaľ Vás viac ako hory láka dovolenka pri mori, nechajte sa očariť sicílskym ostrovom Alicudi. Väčšina talianskych turistických miest má tendenciu k absolútnej preplnenosti. Tu však nájdete pokoj a zaslúžené súkromie. Ostrov je síce malý a je tu iba jeden hotel Ericus, no ak sa sem presuniete, iste nebudete ľutovať. V ponuke je množstvo aktivít, ktoré Vás udržia činných počas celého pobytu. Je tu tiež niekoľko pokojných pláží, ktorým nehrozí preplnenie. Vy si tu tak môžete nerušene oddýchnuť a vychutnávať si šumenie vĺn. Ak teda chcete vyskúšať niečo nové, mierne odrezané od uponáhľaného sveta, tak voľte toto miesto.

Ostrov Lipari – príjemný nočný život

Lipari je jedným z najpopulárnejších destinácií zo siedmich hlavných ostrovov v sicílskom súostroví. Nachádza sa tu množstvo hotelov, reštaurácií a pláží. Nájdete tu i celý rad potápačských lokalít. História ostrova siaha do doby neolitu. Bolo tu tiež odkrytých množstvo rímskych artefaktov a iných archeologických skvostov. Ide teda o lokalitu bohatú na históriu. Najväčšou stavbou na ostrove je hrad, ktorý mal svojho času chrániť obyvateľov pred pirátmi. Úplne neporušený stál až do 16. storočia, kedy na naň zaútočil Barbarossa. V južnej časti ostrova nájdete seizmické observatória a niekoľko lomov pemzy. V Quattrocchi Vás iste milo prekvapia termálne kúpele známe už od dôb rímskeho impéria. Určite si zamilujete aj repertoár živej hudby, ktorá tu hrá do neskorých večerných hodín. Dominantou Lipari je teda i príjemný nočný život.

Avola – obľúbené sicílske letovisko

Avolu nájdete na juhovýchodnom pobreží Sicílie. Spolu s ďalšími oblasťami je sústredená v údolí Val di Noto. Všetky miesta tejto oblati boli v roku 1693 postihnuté veľkým zemetrasením, a preto museli byť nanovo vystavané. Dominuje v nich barokový štýl na kvalitnej architektonickej a umeleckej úrovni. Mestá boli v roku 2002 zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Avola je navrhnutá v tvare kríža, postavená v šesťuholníka a jej centrum zahŕňa 5 námestí. Tunajšie víno je považované za jedno z najlepších v Taliansku. Piesočnú pláž s pozvoľným vstupom do mora si iste obľúbia i rodinky s deťmi. Pre tých, ktorí majú radi nočný život a sociálnu zábavu, je v ponuke niekoľko klubov, barov a reštaurácií. Určite odporúčame aj zapožičanie si auta (ak nemáte vlastné) a zrealizovanie výletu do krásneho mesta Noto, ktoré sa nachádza 7 km od Avoly. Za povšimnutie tiež stoja neďaleké a legendárne Syrakúzy.  

Zdroj: luxurytravelmagazine.com, travelviaitaly.com

Foto: foodandwinetravel.com.au