ZDIEĽAŤ

Hovorí sa, že dobrý hotel sa pozná aj podľa kvalitnej posteľnej bielizne. Veď je to prvá vec, ktorá nám v izbe udrie do očí. Hotelové posteľné obliečky sú voňavé, vyžehlené a bez škvrnky. Aspoň by to tak malo byť. Vypovedá to totiž o celkovej solídnosti a kvalite hotela. Keďže spánok tvorí veľkú časť nášho života, určite sa chceme cítiť v posteli pohodlne. Či už spíme v ubytovacom zariadení alebo doma, posteľná bielizeň vo veľkom napovedá, aký bude náš spánok.

Kvalita na prvom mieste

Posteľné obliečky patria k základnému bytovému textilu. Zaručene by ste ich nemali vyberať ledabolo, pretože i tu sa oplatí staviť na kvalitu. Výrobcovia ponúkajú nespočetné množstvo spracovní a materiálov od antialergických vlákien cez prírodné materiály až ku klasickým zo šklbaného peria, ktoré majú stále mnoho prívržencov. V ponuke sú obliečky v rôznych farebných a vzorových prevedeniach. Môžete si tak vyberať plachtypaplóny od výmyslu sveta. Pri zariaďovaní bytu či domu si zväčša nenecháme ujsť zharmonizovanie ani tých najmenších detailov, aby všetko spolu pekne ladilo. Presne to sa týka aj spální, v ktorých si čoraz viac dávame záležať, aby aj posteľné obliečky tvorili súhru s nábytkom a závesmi. Takto ste to možno videli aj v popredných svetových hoteloch. Nejde iba o trend, ale o akýsi uhladený štýl, ktorý nikdy nevyjde z módy.  

Obliečky sú len začiatok

Keď sa povie bytový textil, netrebe sa hneď upnúť len na posteľné obliečky. Aj keď si možno pomyslíte, že sú to tie posledné detaily, ktoré budete pri zariaďovaní hlbšie riešiť, je vhodné, aby ste sa s nimi trošku viac „pohrali“ a zapojili fantáziu. Veď napokon, čo dodá Vašej novej obývačke väčší šmrnc ako správne doladený poťah na vankúš či luxusný obrus? Uteráky, utierky, posteľná bielizeň… To je množstvo bytového textilu, ktorým si dokážete dokonale dokombinovať nielej jednu miestnosť, ale pokojne aj celý byt či dom. Výrobcovia ponúkajú bytový textil najrôznejších značiek, takže výber dnes určite nie je problém. Záleží len na Vás, či ho budete využívať iba po praktickej stránke, alebo stavíte tiež na dizajn. No možno patríte k majiteľom penziónu či väčšieho hotela. Nechajte sa teda inšpirovať aj vy a doprajte svojim návšteníkom len to najlepšie. 

Foto: grasshopper.sk