ZDIEĽAŤ

Počas roka veľa príležitostí na skutočný relax nemáme. Pod pojmom dovolenka si tak väčšina z nás predstaví more, pláž, či historické mesto niekde v zahraničí.

Rok však má 365 dní a ak čakáme celých jedenásť a pol mesiaca na to, aby sme si oddýchli od bežných pracovných starostí a povinností, niet divu, že nášmu telu a zdraviu to jednoducho nestačí. Stres, ktorý je nedeliteľnou súčasťou našich životov, by sme teda mali odbúravať oveľa častejšie. Najlepšie tak často, ako je to len možné. Samozrejme, nemôžeme každý víkend tráviť na horách, či len našimi koníčkami, no relaxovať by sme mali častejšie ako raz do roka pri mori. Zmena prostredia určite prospeje našej psychike, no nie tak veľmi našej peňaženke. Aj na tú jednu letnú dovolenku zväčša šetríme celý rok, no to neznamená, že zvyšok roka musíte sedieť len doma.

Zážitky počas celého roka na Vás čakajú aj u nás. Stačí si teda nájsť to správne ubytovanie na Slovensku a môžete relaxovať kedykoľvek Vás napadne. Táto možnosť je veľmi lákavá nielen vďaka cene, ale aj kvôli blízkosti, kedy už o 2 či 3 hodiny, sa môžete kochať pekným výhľadom na hory. Samozrejmosťou vo väčšine hotelov je dnes aj wellness, a to už znie skutočne lákavo, čo poviete?

Občas by však asi každému pomohol útek od moderných technológií a zhonu, ktorému sme vystavení 24 hodín denne, 7 dní v týždni. V takomto prípade sa stačí poobzerať po chatách, ktoré ponúkajú tradičné ubytovanie nielen na kraji lesa. S istotou tu však celkom zabudnete na svoje starosti.

Nad možnosťou takéhoto oddychu sa však zväčša zamýšľame práve v lete. Netreba podceňovať samozrejme ani iné časti roka, no ak nechcete stráviť záver roka opäť doma, hľadajte ubytovanie na Silvestra už teraz. Inak sa Vám nemusí ujsť voľný termín v hoteli, ktorý si vyberiete.