ZDIEĽAŤ
Odstránenie znamienka
Odstránenie znamienka

Ak ste už zažili prehliadku u kožnej lekárky, pravdepodobne viete, že vám skontroluje aj znamienka. Tie môžu byť v niektorých prípadoch veľmi nebezpečné a z toho dôvodu sa vykonáva ich odstránenie, ktoré však nie je bolestivé za žiadnych okolností.

Predtým, ako podstúpite odstránenie znamienka, budete musieť prejsť celkovými vyšetreniami. Lekári sa totiž nezaobídu bez vašej anamnézy a kontrolnými vyšetreniami. V dnešnej dobe sa vyšetrenia kože vykonávajú tými najmodernejšími technológiami. Práve preto sú tieto vyšetrenia bezbolestné a netrvajú ani dlho.

Kedy by ste mali vyhľadať lekára?

Ak cítite, že vaše znamienko zmenilo svoj tvar, poprípade sa zväčšilo, mali by ste vyhľadať lekára a podstúpiť základné vyšetrenia. Môže to byť totiž nábeh na vážne ochorenie, ktoré by ste rozhodne nemali podceniť. Preto ak máte akékoľvek podozrenie na zmenu znamienok, rozhodne navštívte lekára, ktorý vám vo všetkom poradí.

Výkon je bezbolestný

Ak by ste sa báli podstúpiť odstránenie znamienka, rozhodne sa nemusíte ničoho obávať. Tento výkon sa robí pod lokálnou anestéziou pomocou najnovších technológií. V tomto prípade je využívaný špeciálny laser. Samotný výkon trvá maximálne 30 minút, pričom všetko záleží od rozsahu znamienka.

Nemusíte sa však ničoho báť, po odstránení vám vznikne malá chrasta, ktorá maximálne do troch týždňov sama opadne. Práve preto je odstránenie znamienka na klinike tak efektívne. Nebudú totiž potrebné žiadne stehy, čo je veľkým benefitom. Lekár, ktorý prevedie výkon vás o všetkom poučí.

Ako prebieha rekonvalescencia?

Keďže ide o skutočne malý zákrok, obmedziť fyzickú aktivitu bude potrebné len na pár týždňov. Toto miesto je potrebné chrániť pred priamym slnečným žiarením, pretože by mohlo dôjsť k narušeniu. Okrem toho, nepodceňte návštevy kožného lekára, ktorý skontroluje miesto po odstránení znamienka.