ZDIEĽAŤ
Leto sa blíži. Akú kozmetiku si vziať na dovolenku?
Leto sa blíži. Akú kozmetiku si vziať na dovolenku?

V lete veľa žien odloží ťažké make – upy alebo očné tiene. Letná dekoračná kozmetika sa od zimnej veľmi líši. Podobné je to tiež s krémami či vlasovou kozmetikou. Napriek tomu, že v lete používame menej kozmetiky ako v zime, keď si dáte na kopu všetky prípravky, tak zistíte, že by vám zabrali celý kufor. Počas cesty na dovolenku si nemôžete dovoliť zbaliť úplne celý arzenál. Akú kozmetiku budete na dovolenke skutočne potrebovať?

Menej je niekedy viac

Posledné roky nám obchody s kozmetikou a drogériou vyšli v ústrety. Každá lepšia drogéria prispôsobila desiatky produktov cestovným kritériám. Preto nie je problém nájsť malé balenia šampónov, balzamov, krémov na telo či sprchovacích šampónov v malých, praktických fľaštičkách. Ak máte špecifické požiadavky alebo vám kozmetika v cestovnom balení nevyhovuje, tak si kúpte sadu malých flakónov, do ktorých si prelejete všetku používanú kozmetiku. Zabudnúť nesmiete ani svoju obľúbenú vôňu. Za jeden týždeň iste nespotrebujete celý parfém. Parfémy sa takisto vyrábajú v menšom prevedení alebo si so sebou zoberte len vzorku parfému. Týmto spôsobom nielen ušetríte miesto v kufri, ale si tiež budete môcť vziať kozmetiku na palubu lietadla nízkonákladových spoločností.

Nákupný zoznam alebo čo určite budete potrebovať

Dekoratívna kozmetika

V úvode sme spomínali, že ťažké make-upy sa s letom nekamarátia. Na dovolenku si kúpte ľahší krycí BB krém s ochranným faktorom. Klasickú špirálu vymeňte za vodovzdornú. Pre ušetrenie miesta v kozmetickej taštičke si kúpte lícenku v takom odtieni, aby sa dala použiť aj ako očný tieň. Nezabudnite na ochranu perí. Jemne farbiaci balzam na pery s ochranou je na letnú dovolenku must have prípravkom. Do malého flakónika si prelejte zopár kvapiek vášho bežného nočného krému. Na odlíčenie vám odporúčame kúpu micelárnych vlhčených tampónikov.

Telová kozmetika

Pri mori je slnko silnejšie ako na Slovensku. Zbaľte si krém na opaľovanie s ochranným faktorom nad 30. Na tvár budete potrebovať krém s ešte vyšším faktorom. Morskou vodou vysušená pokožka potrebuje hydratáciu v podobe krému po opaľovaní. Vyberte si taký sprchový gél, ktorý pokožku zregeneruje a zvláčni, napríklad na báze oleja.

Vlasová kozmetika

Na slniečko nikdy nechoďte bez ochranného vlasového spreja. Ak ho budete používať, tak vám na umytie hlavy bude stačiť tuhý šampón. Zaberie málo miesta a vlasy dokonale vyčistí od morskej soli. V prípade, že sa nebudete v mori ponárať, tak vám ako SOS prípravok dobre poslúži suchý šampón. Kompletný nákup kozmetiky na dovolenku môžete realizovať z domova. Stačí kliknúť na stránky online drogérie Bugy a vami vyskladaný balíček na dovolenku dorazí zabalený priamo pred vaše dvere.