ZDIEĽAŤ

Sklo v interiéri, resp. dom zo skla, nemusí vyzerať chladným dojmom a ako celok môže pôsobiť veľmi pekne. Všetko však závisí od toho, s akými materiálmi sklo skombinujete. Sklo sa dnes vyskytuje všade, od najväčších predmetov až po miniatúry: veľkoplošné stavebné prvky sú napríklad dvere, doplnky, jedálensky stôl. Vďaka moderným technológiám a úpravám sklo dominuje v každej domácnosti, pričom sa môže pochváliť svojou eleganciou, ľahkosťou a nádherným leskom. Sklenené steny a široké posuvné dvere umožňujú prenikanie svetla do miestností, pričom aj tepelné zisky sú omnoho vyššie.

Presklené plochy, ktoré osvetlia každý interiér!

Sklo môže v mnohých prípadoch nahradiť kov, ba dokonca aj drevo. Môžete si vybrať dokonca aj farebné sklo, a to s možnosťou vnútorného nasvietenia či možnosťou vybrať si z rôznych druhov zaoblení. Tento úžasný a nadčasový materiál sa však používa aj v prípade posuvných systémov, ktoré sú pochopiteľne sklenené. Umožňujú nám dokonalý výhľad na okolie, a to z pohodlia našej domácnosti.  Celosklenené dvere bývajú skôr matné, pričom ak by ste ich chceli niečím oživiť, môžete siahnuť po dizajnovej dvernej kľučke. Presklené dvere sa môžu pochváliť svojou vzdušnosťou, priesvitnosťou a nadčasovým vzhľadom. Ak by vám v lete presklené plochy vadili kvôli nepríjemnému svetlu či teplu, váš problém môžete vyriešiť tieniacou technikou ako sú žalúzie, rolety či závesy. To už však závisí od vášho vkusu a preferencií.

Sklo dnes môžete využiť aj na schodisku, keďže pevné sklenené disky slúžia ako výplne zábradlia. Nádherne môže vyniknúť s drevom alebo kovom, takže fantázií sa medze nekladú. Dalo by sa povedať, že sklo ako materiál môžete využiť prakticky v každej miestnosti – od kuchyne až po kúpeľňu.

Autorské právo: skdesign / 123RF Reklamní fotografie