ZDIEĽAŤ

Najrýchlejším rastúcim segmentom sú aktuálne malé SUV. Donedávna neexistujúci druh na trhu začína byť čoraz populárnejší. Svojich reprezentantov doň stále viac a častejšie prináša väčšie množstvo značiek. Samotný Crossland vznikol ešte pred minuloročnou akvizíciou nemeckej značky Opel.

Dizajnové prvky

Toto vozidlo disponuje viacerými charakteristickými dizajnovými prvkami. Napríklad takou je maska chladiča a dvojitá dióda v svetlometoch. Ak si zaobstaráte tento model vo farebnom kontraste strechy a vo dvojfarebných sedemnásťpalcových diskoch, vyzerá tento tátoš naozaj štýlovo.

Množstvo priestoru v interiéri

Vďaka dobrým exteriérovým proporciám poskytuje Opel Crossland na relatívne malom poskytujúcom pôdoryse množstvo priestoru. Dostatočný priestor navyše obsahuje pozdĺžne aj výškovo. Veľmi pekný dojem je aj z presklenej strechy.

Čo sa týka prepravy na zadných sedadlách, trojica dospelých by mala byť vo väčšine prípadov len ako núdzová forma prepravy. Dvojica sa ale usadí bez problémov a pohodlne. Na predných sedadlách je ale situácia úplne iná. Je tam dostatok miesta a vodič so spolujazdcom majú k dispozícií sedadlá s certifikátom AGR.

Krok s dobou

Svojím vybavením drží tento model krok s dobou. Ponúka šoférovi totiž niektoré prvky, ktoré v segmente nie sú štandardom. Pri tomto modely ide napríklad o polokožené čalúnenie, ktoré vyzerá v celku štýlovo až nadštandardne. Bez kľúčový systém je tiež prvkom, ktorý v tomto segmente nie je samozrejmosťou. Pri štartovaní a odomykaní bez kľúču má šofér väčšie pohodlie. Parkovacia kamera alebo head-up displej sú tiež prvkami, ktoré dodajú vodičom Crosslandu pohodu pri šoférovaní ale zároveň aj pri parkovaní. Head-up diplej dodáva väčší prehľad pri jazde a orientácií. Tomuto modelu nechýba ani bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu.

Spracovanie interiéru

Výhodou tohto modelu je spracovanie kabíny auta. Spoza volantu vyzerá tento model skoro rovnako ako Opel Grandland alebo kompaktná Astra. Samozrejme nechýbajú ani tvrdšie plasty ale väčšina prítomných prvkov pôsobí naozaj dobre.

Ak by ste si chceli tento dobre spracovaný model vyskúšať aj na vlastnej koži tak stačí, aby ste navštívili predajňu Opel a požiadali o jazdu na predvádzacom vozidle.