ZDIEĽAŤ

Nezáleží na tom, či cestujete s luxusnou cestovnou kanceláriou, alebo na vlastnú päsť, prihodiť sa vám môže čokoľvek. Počas dovolenky alebo pracovnej cesty v zahraničí vám úraz alebo strata batožiny či dokladov môže spôsobiť nemalé nepríjemnosti, ktoré vás môžu vyjsť veľmi draho. Dá sa tomu predísť? Samozrejme. Riešením je cestovné poistenie.

Chráňte aj svoje osobné veci a cennosti

Nepríjemnosť, s ktorou sa pravidelne stretávajú stovky turistov, je strata alebo odcudzenie batožiny či dokladov. Strata vašich vlastných vecí alebo dokladov vám môže skomplikovať nielen dovolenku, ale tiež aj návrat domov a navyše vás budú čakať nepríjemné peripetie s úradmi. Preto sa určite oplatí vedieť, že v rámci cestovného poistenia si môžete pripoistiť aj batožinu a ostatné osobné veci. Dnes je bežné, že cestovatelia na dovolenku cestujú spolu s drahými športovými potrebami alebo elektronikou, ako je počítač, fotoaparát či videokamera. Strata alebo krádež cenných vecí sa môže prihodiť komukoľvek. S cestovným poistením budete mať istotu, že aj takéto komplikácie zvládnete.

Preukaz poistenca nestačí

Mnohí z nás si na dovolenku nechodia len oddýchnuť, ale aj navštíviť zaujímavé miesta alebo sa venovať rozličným športom. Získavanie nových zážitkov však častokrát ide ruka v ruke s úrazom alebo ochorením, najmä ak cestujete s deťmi, alebo sa na dovolenke venujete rizikovým športom. Mnohí turisti cestujú s presvedčením, že na pokrytie prípadnej zdravotnej starostlivosti v zahraničí im stačí európsky preukaz zdravotného poistenia. S týmto preukazom nárok na zdravotnú starostlivosť síce máte, ale iba v rovnakom rozsahu ako majú domáci poistenci. Na nadštandardné a ostatné lekárske ošetrenia s týmto preukazom vám nárok nevzniká. V súkromných zdravotníckych zariadeniach tento preukaz neplatí vôbec. Správne nastavené cestovné poistenie vám môže pokryť zdravotnú starostlivosť súkromného aj štátneho lekára a zároveň vám zaistí pokoj a istotu počas celej dovolenky.

Myslite na všetko

Počas vášho pobytu vás nemusí nič prekvapiť. K cestovnému poisteniu si okrem úrazu alebo batožiny môžete pripoistiť aj všeobecnú zodpovednosť a taktiež aj storno zájazdu, leteniek alebo ubytovania. Tieto typy pripoistenia sú zvlášť výhodné pre rodiny s deťmi. Ľahko sa môže stať, že vy alebo vaše dieťa neúmyselne poškodí majetok cudzej osoby, alebo budete musieť neplánovanie stornovať letenky či celý zájazd.

Cestovné poistenie si tak môžete zostaviť presne podľa vlastných individuálnych potrieb. To však nie je všetko. Ďalšou výhodou cestovného poistenia je, že ho môžete rýchlo a jednoducho uzatvoriť aj online priamo z pohodlia domova alebo počas cesty na letisko. Uzatvorte si cestovné poistenie pohodlne a jednoducho a cestujte s istotou, že ste pripravení aj nečakané a nepríjemné udalosti.