ZDIEĽAŤ

Ak si aj vy raz za čas radi doprajete luxus a neuspokojíte sa s bežnou dovolenkou v Bulharsku, Taliansku alebo iných, často navštevovaných destináciách, predstavujeme vám miesto, ktoré vám budú priatelia a susedia tíško závidieť. Odhaľte spolu s nami nevšednú krásu krajiny Biarritz, najdrahšej destinácie vo Francúzsku.

Bývajte v luxuse

Toto luxusné mesto sa nachádza pri atlantickom pobreží, obklopené čírym morom. Pokiaľ vás zaujíma, čo konkrétne je na tomto mieste najdrahšie, odpoveď nebude nijak prekvapujúca. Najnákladnejšie sú pobyty a obytné jednotky, ktoré sa tu nachádzajú. Faktom je, že pod 136 € na jednu noc nič nenájdete. Lacnejšou voľbou by mohol byť jedine pobyt na lavičkách s výhľadom na hviezdnatú oblohu. 

Veľa ľudí je však napriek vysokej sume toho názoru, že dovolenka sa tu jednoznačne oplatí. Cena nie je vysoká len tak pre nič za nič. Mesto je nádherné a čisté, objavíte tu nejednu pamiatku a zažijete množstvo gurmánskych senzácií.

Medzi odporúčané miesta patrí múzeum de la Mer, rybársky prístav, nádherná pláž či množstvo kvalitných reštaurácií ako napríklad Opale, La Table d´Aranda či Le Saint–Amour.

Kráľovská dovolenka

V súčasnosti patrí Biarritz medzi najobľúbenejšie prímorské rezorty vo Francúzsku. Svojho času si toto miesto obľúbil aj kráľovský dvor, vďaka čomu sa malá dedinka zmenila na žiadané a veľkolepé centrum pre bežných turistov, ale aj pre bohaté vrstvy spoločnosti. Vďaka tomu si vyslúžila prezývku “pláž kráľov”. O tom, že už krátky pobyt prebudí vo vás kráľovský pocit, nemusíte pochybovať.

Zdroj: voyagemagazin.sk, holidaycheck, hotelove.sk

Foto: europe-autos.com