ZDIEĽAŤ

2. časť

V prvej časti “rizikových krajín” sme vás oboznámili s Brazíliou a Haiti. V tomto článku vám predstavíme ďalšie tri krajiny, o ktorých si myslíme, že by ste si pokojne mohli odpustiť. Ak si však trváte na svojom, lákajú vás presne takéto destinácie (! pobyt pre vás nemusí skončiť dobre) a nedáte sa odradiť článkom, prajeme vám príjemnú cestu.

Líbya

Krajina, ktorú nemusíme nijako zvlášť predstavovať. Hoci by svojou krásou a kultúrou dokázala zaujať nejedného cestovateľa, ohromila ho ruinami antických miest ako Leptis Magna, Cyrene či Sabratha, ľudia prestali po všetkých tých konfliktoch tomuto miestu dôverovať. Vzbury sú tu každodennou rutinou a pravidlom, ktoré vás môže stáť aj život.

Somálsko

Ukrýva sa v Afrike a je známe svojím najdlhším pobrežím na celom kontinente. Očarí vás tunajšia príroda, hory či netradičná kuchyňa. Na druhej strane, ľudia v tomto kraji trpia biedou, hladom a dlhotrvajúcimi vojnami, ktoré turistov aktívne odstrašujú. Pokiaľ sa teda chcete pozrieť na krásy Afriky, odporúčame vybrať iné miesta, ktoré sú v súčasnosti pokojnejšie a menej nebezpečné.

Venezuela

Pre niektorých môže byť prekvapením, že sa aj Venezuela umiestnila v rebríčku najnebezpečnejších krajín sveta. Jeden z najkrajších vodopádov na svete obsypaný divými orchideami láka už dlhé roky turistov a fotografov, ktorí sa kochajú krásami tohto prírodného úkazu. Na druhej strane vám je určite známy drogový biznis charakteristický pre túto oblasť, a teda i voľná preprava narkotík najrôznejšieho druhu. V kraji sa nachádza veľa obchodníkov, ktorí vás neváhajú kedykoľvek kvôli drogám zastreliť. Spravodlivosti sa ľudia nedočkajú ani po smrti, nakoľko len veľmi málo prípadov sa v skutočnosti vyrieši.

Zdroj: webmagazin.teraz.sk 

Foto: energyblog.nationalgeographic.com