ZDIEĽAŤ

2. časť

V našom prvom článku o najbezpečnejších krajinách sveta sme si v krátkosti predstavili Dánsko, Nový Zéland a Nórsko. V ďalšom pokračovaní to budú dve krajiny, ktoré sa tiež oplatí navštíviť. Bezpečná dovolenka plná kultúry a pohody už nemusí byť len pojmom, ale realitou! Dozviete sa tiež, ako je na tom Slovensko a susedné Čechy. 

Island

Táto severská krajina, kde každý každého pozná, skrýva krásy, ktoré by ste mali zažiť aspoň raz v živote. Medzi najbezpečnejšie krajiny sveta sa dostala aj vďaka blahobytu, ktorý v krajine prevažuje, a to i napriek poslednému finančne negatívnemu vývoju.

Každý obyvateľ, turista či okoloidúci, ktorý sa nachádza práve na Islande, vám jednoznačne povie, že Golden circle je niečo, čo nesmiete na svojej ceste vynechať. Pokochajte sa dokonalou prírodou, ktorá vás očarí na celom tomto ostrove. Vychutnajte si vodopády, výhľady, priateľských ľudí či gejzíry. Svoj výlet neoľutujete.

Rakúsko

Pre Slovákov asi dobre známa a často navštevovaná alpská krajina, ktorá je všeobecne považovaná za bezpečnú a pokojnú. Táto krajina v sebe ukrýva viac, než ste doteraz stihli vidieť či počuť. K nahliadnutiu je tu veľké množstvo prekrásnych úkazov, ktoré stoja nielen za zmienku, ale aj za návštevu.

Nákupné maniačky iste poteší informácia, že sa tu nachádzajú “pre nich stvorené” miesta. Medzi notoricky známe patrí napríklad Hainburg, Parndorf, Viedeň, Kitse a mnohé iné.

Pokiaľ ste však milovníkom relaxu, vynechať by ste nemali termálne kúpele Laa – Therme Laa, najväčšie európske podzemné jazero Seegrotte či dom mora umiestnený v srdci Viedne.

A čo my?

Ak vás zaujíma, ako sme na tom v bezpečnosti krajín dopadli my, tak vedzte, že Slovensko sa umiestnilo na celkom peknom 24. mieste zo 144. Česko si “uchmatlo” o niečo lepšiu 11-tu pozíciu. Ako určite tušíte, posledné 144. miesto patrí Iraku, ktoré zároveň neodporúčame ako výletnú rodinnú destináciu.

Zdroje: funtour.sk, dromedar.topky.sk, mojerakusko.sk

Foto: buro247.az