ZDIEĽAŤ

1. časť

Tak ako sme vám predstavili najbezpečnejšie krajiny sveta, teraz sa chceme zamerať na opačnú stranu. Pokiaľ máte radi vzrušenie plné nepredvídateľných nástrah a adrenalín, možno sa necháte navnadiť. Platí tu však najvyšší stupeň ostražitosti. Ak túžite po pokojnej dovolenke, na ktorej sa nemusíte obávať, či náhodou neprídete o život alebo posledný groš, odporúčame zvoliť prijateľnejšiu destináciu.

Brazília

Pravdepodobne sa na prvý pohľad čudujete, prečo sa práve Brazília umiestnila v tomto rebríčku. Síce patrí k turisticky zaujímavým pre svoje nezameniteľné pláže, ideálne počasie a famózny karneval, netreba zabúdať na nástrahy, ktoré tu na vás číhajú. Reč je predovšetkým o vysokej kriminalite v oblasti Rio de Janeiro, o ktorej ste už určite čo-to počuli.

Ak sa krajinu predsa rozhodnete navštíviť, obísť by ste nemali vodopády Iguacov, ktoré sú širšie než Viktoriine vodopády a vyššie než Niagara. Mesto Fortaleza vás zas zaujme piesočnatými plážami, na ktorých svieti celý rok slnko.  Za zmienku a obdiv stojí určite aj amazonsky dažďový prales a mnohé iné miesta, ktoré vás očaria svojou krásou.

Haiti

Táto krajina bola kedysi neprekonateľne nádherná, s ideálnou klímou a krásnym prostredím. Napriek tomu ju postihlo hneď niekoľko nešťastí – zemetrasenie, cholera, vojnové konflikty a chudoba. V dôsledku toho je v súčastnoti len veľmi málo navštevovaná. Ak sa sem i napriek týmto nástrahám rozhodnete vstúpiť, pripravte sa na možné prepadnutie, ktoré striehne za každým rohom. Veľký zlom vo vývoji krajiny nastal v januári 2010, keď tu kruto vyčíňalo jedno z najničivejších zemetrasení. Dôsledky sú viditeľné do dnešného dňa.

Zdroj: webmagazin.teraz.sk, brazilie.cz

Foto: telegraph.co.uk