ZDIEĽAŤ

Zatiaľ čo jarná únava je doslova notoricky známou, tá jesenná je považovaná za simulantku. Pritom práve ona dokáže byť omnoho razantnejšia.

S typickým septembrovým monzúnom príde často s 1. septembrom radikálna zmena počasia. A aj keď máme pred sebou ešte takmer jeden letný mesiac, prepadne nás jesenný splín.

Jesenná únava je horšia než tá jarná

Cítime sa unavenými, bez nálady, náš výkon je na minime. Pritom dovolenku máme za sebou a ďalšia je v nedohľadne. Veľmi často práve v tomto období ochorieme – chrípka, angína, viróza, nachladnutie… Niečo si spôsobíme nesprávnym oblečením, niečo prinesú zo škôlky či zo školy deti. Choroba nám na nálade ani sile nepridá. Čo robiť? Nájdite si pomocníka, ktorý zvládne oboje – zmierni našu únavu a vyčerpanie a súčasne podá pomocnú ruku nášmu imunitnému systému. Nasaďte si horčík a vitamín B6.

Horčík + B6: ideálna dvojka proti jesennej únave a bacilom

B6 na imunitu

Vitamín B6 síce žiadne bacily nezabíja, vie ale, obrazne povedané, koučovať náš imunitný systém. Prispieva totiž k normálnej činnosti nášho imunitného systému a k tvorbe červených krviniek. Stres, únava a vyčerpanie, nie sú pre nás imunitný systém ničím pozitívnym. Vďaka vitamínu B6 sa však môžeme udržať v kondícii práve v tak kritickom období, akým je koniec leta a jeseň.

Horčík proti únave

Horčík, teda magnézium, je minerál, ktorý dokáže významne prispieť k zníženiu miery vyčerpania a únavy. V našom tele sa podieľa na mnohých metabolických procesoch. Pritom podľa štúdií trpí jeho nedostatkom až 30 % populácie. Skúste bojovať proti únave horčíkom aj vy.

Doplnok stravy Horčík 60 mg +B6 60 tab.

Vitamín B6 a horčík môžete užívať v rámci jedného doplnku stravy firmy Greenlike: Horčík 60 mg +B6 60 tab. Je vhodnou kombináciou proti jesennej únave a vyčerpaniu, a súčasne k podporeniu imunitného systému v období, kedy jeho pomoc v boji proti rôznym bacilom tak veľmi potrebujeme.