ZDIEĽAŤ

Zárobky na Slovensku nie sú práve najväčšie. Poďte si zarobiť do zahraničia. Nájdite si tam brigádu alebo prácu.

Na brigádu do zahraničia

Aktuálne brigády v zahraničí nájdete aj na Inzercia.sk. Leto síce skončilo, ale niektoré brigády sú stále aktuálne. Menej sa ako brigádnici hľadajú tzv. animatori do hotelov a reštaurácií letovísk, a už nie je aktuálna ani letná práca na farmách. Tie jesenné sú ako brigády menej časté. Vydať sa ale môžete pracovať do Rakúska. Vo Viedni aj v Linzi je práca v skladoch, dokonca aj pre páry. Ide o rôzne oblasti priemyslu – predovšetkým o prácu v potravinárstve, v automobilovom priemysle, berú sklady s textilom, hračkami, aj rôzne sklady katalógových predajcov. Výška mzda je 2000 € mesačne. Hľadajú sa baliči, skladníci, pomocníci, aj operátori na linkách.

Túžili by ste vyraziť niekam ďalej a skúsiť šťastie za morom? Pracovať môžete ísť aj do USA. Hľadajú sa šoféri s platom 4000 € za mesiac.

Pokiaľ predsa len preferuje spojiť príjemné s užitočným, a ešte skúsiť prácu v letovisku, vydajte sa na Cyprus pracovať ako hotelový personál. Hľadajú sa čašníci do reštaurácie aj do baru, recepčný, plavčík, nosič kufrov, kuchár, pomocník do kuchyne aj houseman. Čistý príjem je 750 až 820 mesačne. Ubytovanie a strava je v cene zadarmo.

Keď hľadáte trvalejšiu prácu za hranicami

Kúsok od Brna, v Poličke (ČR) hľadajú baličov puzzlí. Práca je vhodná pre ženy aj pre páry. Mzda je 1150 €. Stále zháňajú stálych zamestnancov na farmy – v Rakúsku, v Nemecku, v Dánsku a v Nórsku. Zarobíte si 3000 € mesačne. Ale pozor! Ide o fyzicky náročnú prácu na poli za každého počasia. Pracuje sa 5 až 7 dní v týždni, 8 až 10 hodín denne.

Záujem je taktiež o opatrovateľky do rôznych štátov. Často do Nemecka. V Nemecku majú záujem aj o stolárov, zváračov, montérov, pracovníkov do skladov, inštalatérov, elektroinštalatérov, CNC programátorov, vodárov či kúrenárov.

Kde je práca v zahraničí k dispozícii najviac? Obecne je najviac ponúk z Nemecka. Ďaleko za ním zaostáva Rakúsko. Oblasť pôsobenia je veľmi vyrovnaná – dominuje stavebníctvo, priemysel, služby a gastronómia s cestovným ruchom.

Beriete svoj odchod do zahraničia vážne?

Tak to sa vám možná bude hodiť služba: sťahovanie bytovJe zbytočné platiť za byt, ak sa chystáte zostať v zahraničí dlhšie. Prenajmite ho. Sťahovaciu službu využite k tomu, že sa konečne zbavíte nepotrebných vecí a necháte ich odviezť do zberného dvora. A so svojimi osobnými vecami sa nasťahujte napríklad k rodičom. Ak plánujete v zahraničí stráviť aspoň jeden rok, táto akcia sa vám určite vyplatí. A zo skúseností plynie, že mnohí zostávajú ešte dlhšie. Platy sú v zahraničí o toľko zaujímavejšie, že sa vraciame len veľmi neradi. Buďte na to pripravení aj pokiaľ ide o vaše súčasné bývanie na Slovensku.