ZDIEĽAŤ

Ak sa aspoň trochu zaujímate o cyklistiku, zrejme ste už narazili na názov “gravel bike”. Jedná sa o špecifický bicykel, ktorý zažíva v súčasnosti obrovský boom, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Pýši sa predovšetkým tým, že má vlastnosti ako cestného, ​​tak aj horského bicykla, takže nemusíte mať dva druhy, stačí si zaobstarať gravel bike, s ktorým zvládnete jazdu po cyklotrasách aj v teréne.

Síce na prvý pohľad nie sú gravel bicykle ničím extra výnimočné, pretože svojím vzhľadom pripomínajú cestný závodný bicykel. Akonáhle ale na neho zasadnete, spoznáte, že sa nejedná o klasický cestný bicykel, ale má niečo naviac.

Gravel bicykle sú všestranné

Bicykle sú veľmi vychvaľované predovšetkým pre svoju všestrannosť. Ak nasadíte kolesá s klasickými cestnými plášťami, gravel bicykel sa mení na plnohodnotné cestný bicykel, s ktorým zvládnete aj kdejaký závod. Pri jazde nespoznáte žiadny rozdiel, a to aj napriek tomu, že má bicykel širšiu prednú vidlicu a zadnú stavbu rámu. Pretože je gravel bike takto zostavený, je možné do neho namontovať okrem iného tiež širšie terénne pneumatiky, a potom sa môžete bez výčitiek vydať do ľahšieho terénu.

Ak teda nemáte priestor, alebo ani financie na to, aby ste si zaobstarali zvlášť bicykel cestný a horský, vôbec nevadí. Stačí investovať do tohto univerzálneho športového náčinia, ktoré cyklistické značky v poslednej dobe predstavujú aj na rôznych veľtrhoch.

Kde gravel bike kúpiť?

Ak ste sa rozhodli investovať do tohto špeciálneho bicykla, zrejme hľadáte vhodného predajcu. Samozrejme, jednou z možností je vyraziť do nejakého špecializovaného cyklistického obchodu, ale oveľa jednoduchšie je objednať si gravel bike cez internet, až potom si ho na predajni vyzdvihnúť.