ZDIEĽAŤ

S čistým svedomím môžeme tvrdiť, že Liptov je malým rajom, a to nielen tým slovenským. Pokojne sa vyrovná najatraktívnejším EKO miestam sveta. Už roky sa odohráva naša rodinná dovolenka na Liptove. Radi si zájdeme aj k moru, no zo všetkého najradšej milujeme hory a to práve tie naše. Ak ste si túto rajskú záhradu ešte nezamilovali, dovoľte mi, aby som sa s Vami podelila o skutočne skvelé zážitky súvisiace s touto lokalitou.

Príjemné prostredie v rodinnej atmosfére

Keďže sme päťčlenná rodinka, hľadali sme ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi. Okrem toho nesmeli chýbať atrakcie, ktoré by našich malých loptošov zamestnali. Keďže penzión, ktorý sme si vybrali, má detské ihrisko, radi sa sem vraciame. Navyše, ďaleko to nie je ani k najväčšiemu ihrisku na Liptove Babyland a k jazdeckej aréne Mustang. Obľúbili sme si nielen ľúbezné prostredie Chočských vrchov, ale i rodinnú atmosféru, ktorá vládne v penzióne. Personál je neuveriteľný a jeho prístup je balzamom na dušu. Keď sa nás niekto spýta na ubytovanie Liptov, vrele mu odporúčame práve toto miesto. S deťmi tu prežijeme nádherné dva týždne, kedy im vôbec nechýba počítač alebo iné výdobytky techniky. Čítame si knihy, grilujeme, alebo si požičiame bicykle, ktoré sú v cene ubytovania a vyberieme sa na pekný výlet.  

Atraktívne ponuky v blízkom okolí

Ani naše deti nedokážu odolať čaru kúpalísk či aquaparkov, preto nám plne vyhovuje zvolené ubytovanie pri Tatralandii. Neďaleko je tiež Bešeňová, takže si máme skutočne z čoho vyberať. Ideálnym typom na výlet je aj Liptovská Mara alebo detský park Villa Betula. Väčšia či menšia turistika pripraví Vaše ratolesti do postieľok tak kvalitne, že zaspia ako medveď, nestihnú vypočuť ani koniec napínavého príbehu. Po pestrých domácich raňajkách si to môžete nasmerovať aj na pláž Liptovská Sielnica. Slovo nuda tu v podstate nedáva zmysel.   

Letom to nekončí!

Aj keď deti nastúpili do školy, sme pripravení zobrať ich sem i počas jesenných či zimných prázdnin. Občas celkom postačí aj víkendový pobyt. Ten však najviac oceníme najmä v partnerskom súkromí, keď prenecháme starostlivosť o našich nezbedníkov starým rodičom. Sauna, Whirpool, masáže – plne si vychutnávame slastný wellness a jeden druhého. Možno aj vy máte nejaké obľúbené miesto, na ktoré nedáte dopustiť. V tom prípade si viete predstaviť, aké sú naše sympatie k Liptovu. Pokiaľ ste ešte neokúsili jeho vnady, tak snáď teraz je ten správny čas dať liptovskému raju šancu. Prajem Vám, aby ste tam prežili rovnako krásne chvíle ako naša rodinka. 

Foto: villaflora.sk