ZDIEĽAŤ

Vchodové dvere sú dôležitou súčasťou každého domu. Vidia ich všetci okoloidúci, susedia a často sú stredobodom zvedavých očí návštev. Okrem toho sú tiež vstupnou bránou do Vášho súkromného sveta. Spájajú interiér s exteriérom. V neposlednom rade tiež poskytujú bezpečnú izoláciu, ale i istotu v prípade, že cestujete. V čase dovoleniek, služobných ciest a predĺžených víkendov, a teda vždy keď idete mimo domu, by ste mali svojim vchodovým dverám plne dôverovať, pretože za nimi ukrývate svoj väčší či menší poklad. Pri výbere si preto dajte záležať, aby ste neskôr kúpu neľutovali.

Zvážte dizajn, ale aj materiál, z ktorého sú vyrobené. Napríklad k moderným minimalistickým stavbám sa absolútne nehodia zdobené drevené monumenty. Domu v rustikálnom štýle zase nevyhovujú moderné hliníkové dvere. Vyberte si preto také, ktoré budú s Vaším domom dokonale ladiť.

Vchodové dvere však najmä chránia súkromie a bezpečie domácnosti. Trendové typy majú aj tepelné a zvukové izolačné vlastnosti. Dnes si z ponuky dverí môžete vyberať naozaj do sýtosti. Máte pred sebou skutočne pestrú paletu.

Plastové vchodové dvere

Plastové dvere sú veľmi prispôsobivé. Vďaka tvárnosti materiálu sa dajú vytvoriť v akomkoľvek dizajne. Môžete si vybrať z veľkého množstva farieb, vzorov, výplní či kovania. 

Hliníkové vchodové dvere

Ich prednosťou je skvelá tepelná a zvuková izolácia, ale aj široký výber kombinácií farieb a tvarov. Na trhu sa objavujú rôzne modely a typy. 

Pre väčšiu bezpečnosť môžu byť všetky vchodové dvere vybavené bezpečnostným kovaním.

Dizajn vchodových dverí

Pri kúpe dverí nerozhodujú len použité materiály, bezpečnosť, životnosť a záruka. Najmä ženy si vyberajú model, ktorý zodpovedá vychyteným novinkám, alebo sa nechajú viesť farbou či povrchovou úpravou.  Ako sme už spomínali, dvere by mali s Vaším domom harmonizovať. Mali by ladiť s fasádou, stierkou, ale aj s oknami. Hliníkové okná sa napríklad absolútne nehodia k dreveným dverám. Možností povrchových úprav vchodových dverí je nespočetne mnoho. Vybrať si môžete medzi hladkými alebo štruktúrovanými lakmi a podobne. 

V prípade, že si nie ste istý výberom, kontaktujte špecializovaného predajcu a utvrďte sa vo svojom rozhodnutí. Veríme, že správny výber vchocových dverí Vám na Vašich cestách zaručí istotu a vy sa nebudete musieť báť o bezpečnosť svojho dočasne prázdneho domova. 

Zdroj: brana-bydleni.cz

Foto: freedigitalphotos.net, inter-okno.sk