ZDIEĽAŤ

Keď sa povie vysokohorská turistika na Slovensku, veľa ľudí si ju spojí s naším najvyšším pohorím – Vysokými Tatrami. Čo je škoda, pretože Nízke Tatry majú takisto veľa rozmanitých prírodných krás a turistických chodníkov. Prinášame vám zoznam niekoľkých z nich, ktoré sa oplatí navštíviť, keď sa rozhodnete vybrať do Nízkych Tatier na dovolenku a budete si hľadať ubytovanie.

Túra na Ďumbier

Táto túra bude možno trochu náročnejšia, ale nie je to nič, čo by zdravý človek nezvládol. Navyše pohľad z najvyššieho vrchu Nízkych Tatier z výšky 2004 m.n.m. stojí za to. Výhľady majú svoje vlastné čaro už z menších vrchov alebo rozhladní. O to viac si výhľad užijete z tohto vrchu na okolité pohorie Nízkych Tatier.

Králická Tiesňava

Z výhľadov na Ďumbieri sa presunieme trochu nižšie do obce Králiky pri Banskej Bystrici. Tu sa totižto nachádza prírodná pamiatka Králická tiesňava. Je to 1 kilometer dlhý kaňon s bralami dosahujúcimi výšku až 20 metrov. Na začiatku tiesňavy uvidíte 7 metrov vysoký vodopád, ktorý si vás získa.

Habakuky – Dobšinského rozprávkový svet

Donovaly sa najčastejšie spájajú s lyžovačkou, no ak sa sem vyberiete v lete aj so svojimi deťmi, po odchode z tohto miesta zistíte, že to bol skvele strávený čas, nielen pre vaše deti. Nájdete tu domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry. Od prvého pohľadu až po posledný domček vás rozprávkový svet bude držať v úžase. Ideálne miesto na výlet a pobyty s deťmi.

Ak si aj vy chcete užiť hory a Nízke Tatry, viac informácií nájdete na www.partizan.sk.