ZDIEĽAŤ

Pokiaľ budete v blízkej dobe uvažovať nad tým, ktorá krajina je tá najlepšia, najužitočnejšia či najšťastnejšia, odpoveďou bude pravdepodobne Írsko. Nejde o žiaden výmysel, ale o celkom seriózne zistenie, ktoré vyplýva z Indexu dobrej krajiny. Je podložený odbornými poznatkami a zisteniami. Tento Index bol vytvorený práve kvôli overeniu, ako jednotlivé krajiny prispievajú k všeobecnému dobru a naopak, v čom by sa mali polepšiť.

Index dobrej krajiny vznikol na základe určitých zásad, ktoré skoncipoval Simon Anholta. Vďaka tomu môže analyzovať až 35 najrôznejších typov dát priamo z medzinárodných a mimovládnych organizácií. Na základe vyhodnotenia týchto faktorov prišli odborníci na to, že spomedzi 125 krajín sveta je práve Írsko tou najlepšou a najužitočnejšou.

Myšlienka projektu

The Good Country Index je výborná ukážka toho, ako spraviť prvý krok k tomu, aby sa nám žilo lepšie. Každý chce a potrebuje krajší svet a vďaka tomu, že máme možnosť vidieť, kde sa dá žiť kvalitnejšie, sme motivovaní k lepším výkonom a k snahe urobiť niečo pre životné prostredie v našich krajinách, ale i globále všeobecne. 

O Írsku

Írsko, najzápadnejší európsky ostrov, dominuje najmä očarujúcimi krásami zelenej vegetácie. Na prvom mieste sa umiestnilo aj vďaka výborným podmienkam pre poľnohospodárstvo. Ide tiež o oblasť posiatu mnohými kultúrnymi pamiatkami, ktoré určite stoja za povšimnutie. Odkedy krajina vstúpila do OSN a Európskeho spoločenstva, patrí k najrozvinutejším krajinám Európy v ekonomickej sfére. Za návštevu určite stojí aj Dublin, hlavné mesto Írska, ale aj iné destinácie, ako napríklad Cobh či Dingle.

Zdroj: cestovanie.aktuality.sk

Foto: tenontours.com