ZDIEĽAŤ

3. časť

V tomto článku Vám predstavíme posledné štyri miesta, ktoré by ste rozhodne nemali obísť. Za lacný peniaz uvidíte krajiny plné príležitosti na relax i zábavu, spoznáte kultúru a architektúru, ktoré Vás zaručene očaria.

Srí Lanka

Ostrov, ktorý sa pokladá za jeden z najkrajších, môžete poznať aj pod názvom Cejlón. Tento dovolenkový raj má rozlohu približne ako Slovensko a prevláda tu teplé vlhké podnebie. Určite poznáte cejlónsky čaj, ktorý je cítiť na každom kroku. Zabudnúť by ste určite nemali na staroveké a stredoveké kultúrne pamiatky, ktoré táto juhoázijská krajina ponúka. Za zmienku stojí aj Srílanské teplé more, ktoré ukrýva niekoľko tisíc morských živočíchov. Pokocháte sa koralovými útesmi, čistými plážami, morom i pieskom lemovanými palmami, ktoré dotvárajú nezameniteľnú atmosféru.

Argentína

Tango. Buenos Aires. Maté. História. Tieto a mnohé iné pomenovania patria k Argentíne ako bryndza k Slovensku.

Každý z nás určite pozná vášnivé tango plné rytmu, kadencie, radosti a zároveň i smútku. Práve tu je jeho rodisko a tu môžete zažiť na ulici tancujúce páry pri rôznych príležitostiach.

Rovnako aj Maté je veľmi známe. Ide o nápoj, ktorý je svojimi účinkami podobný káve. Je to zelený čaj plný výbornej chuti, ktorá Vám dodá energiu na niekoľko hodín.

Bulharko

Bulharsko láka svojich turistov už odnepamäti. Nie je potrebné hovoriť obšírne o miestach, kam sa oplatí ísť. Všetci vedia, že je to miesto plné kláštorov, krásnych dediniek, horskej turistiky, jaskýň, skalných útvarov a iných krás. Oplatí sa tu investovať do striebra, ktoré je mimoriadne lacné a šperky sú krásne i kvalitné. Rovnako nezabudnite navštíviť pobrežie liečivého Čierneho mora, ktoré patrí k najnavštevovanejším miestam Bulharska.

Grécko

Rovnako aj Grécko patrí k notoricky známym krajinám, ktoré nie je nutné bližšie opisovať. Veľa ľudí si však o tejto krajine myslí, že je drahá, a preto túto destináciu nepovažujú práve za najlepšiu voľbu. To však už dávno nie je pravda.

Keď sa rozhodnete pre dovolenku na tomto krásnom mieste, nezabudnite zablúdiť do Akropoly, na blší trh Monastiraki a vychutnajte si všetky krásy Atén, ktoré Vás budú obklopovať. Za zmienku stojí aj múzeum Benaki a kúpele Hammam.

Zdroj: relax.etrend.sk, leonardo.sk, argentinainfo.cz, zijemevbulharsku.cz, cestovaniesvetom.sk

Foto: akrosglobal.com