ZDIEĽAŤ

Hniezdo digitálnych nomádov? Bali

Takmer každý človek, ktorý sa venuje online marketingu, programovaniu, grafike alebo copywritingu túži pracovať z exotickej destinácie. Pre svoje prívetivé podmienky je najobľúbenejším miestom práve Bali.

Všade samý Európan

Celá juhovýchodná Ázia je ako stvorená pre digitálnych nomádov. Nie všetky krajín však spĺňajú požiadavky, ktoré títo nomádi majú. Jednou z podmienok sú napríklad cenovo prístupné letenky. Na Bali sa dá však dostať pomerne lacno, a to je jedným z dôvodov, prečo je tak obľúbené.

Stabilný internet

Digitálny nomád k svojej práci potrebuje internet. To je jedna z hlavných slabín, ktorú majú ostatné krajiny v juhovýchodnej Ázii. Na Bali však nájdete stabilný internet takmer všade. V niektorých ubytovaniach nájdete aj pomerne vysokú rýchlosť a pripojenie je zarátané už v cene ubytovania.

Lacný život

A to doslova. Ak sa na Bali trochu vyznáte a viete kam máte ísť, dokážete sa do sýta najesť aj za 2 eurá. Podobne cenovo prístupná je aj doprava, požičanie motorky alebo samotné ubytovanie. Dovoliť si život na Bali z platu digitálneho nomáda je skutočne malina.

Priateľské prostredie

Európania sú v Indonézii vítaní. Nečakajte žiadne prejavy nenávisti od domorodého obyvateľstva. Priateľský a úprimný prístup, úctivé jednanie v reštauráciách a nezištná ponuka pomoci nie je v indonézskej náture ničím zvláštnym. Mnohým z týchto zvykov by sme sa mohli sami priučiť.

Exotika

Posledný, no asi najhlavnejší dôvod, prečo cestovať za životom do juhovýchodnej Ázie. Tropické pláže, nespútané džungle, motorky, fantastické jedlo a ležérny životný štýl si dokáže podmaniť každého. Vydajte sa aj vy do náruče exotickej krajiny mnohých tvári a užívajte si každý deň tak, že po návrate na Slovensko vám bude za všetkým ľúto a určite sa vrátite späť.