ZDIEĽAŤ

Otravuje vás už slovenská zima, neviete sa dočkať leta a chceli by ste aspoň na chvíľu opäť pocítiť teplé slnečné lúče? Hor sa na dovolenku do teplých krajín, napríklad na Barbados!

Zima je síce pekné ročné obdobie, má však jednu veľkú nevýhodu – zimu. Mnoho ľudí má rado lyžovanie, zimné prechádzky, pozorovanie snehových vločiek, ako sa pomaly kĺžu vzduchom, málokto má však rád skutočnosť, že vonku je chladno ako v ruskom filme. Väčšina z nás má asi rada leto, opaľovanie sa na ležadle, kúpanie sa v bazéne a kopu iných letných zábavných aktivít. Keď však niečo máme stále k dispozícií, časom sa nám to zunuje a stratí to svoje čaro. A to isté platí aj pre ročné obdobia. Keby celý rok bolo iba leto, začalo by nám všetko to slnko a teplo liezť na nervy a začali by sme túžiť aspoň trochu po chlade. Striedanie ročných období je tak naozaj super vec. Nie všetci však máme trpezlivosť čakať tie dlhé mesiace, aby už zima skončila a prišlo leto. Práve pre takých nedočkavcov sú tu dovolenky v exotických krajinách, napríklad Barbados dovolenka.

Leto po celý rok?

Krajiny Karibiku sú známe tým, že po celý rok je v nich prakticky leto. Určite ste niekedy v zime pozerali v televízii predpoveď počasia a keď ste videli teploty v karibských krajinách, nechceli ste veriť vašim očiam. Späť však na Barbados. Barbados je ostrovný štát patriaci súostroviu Malé Antily. Priemerná teplota na Barbadose je 30 stupňov, čo z neho robí naozaj ideálne miesto na zimnú dovolenku. Poteší vás nádhernými piesočnatými plážami, palmami, úchvatnými západmi slnka, jednoducho všetkým, čo by ste od exotickej dovolenky mohli očakávať. Množstvo barov, hotelov, reštaurácií a zábavných atrakcií sa postará o to, že vždy budete mať čo robiť. Ak vaša Barbados dovolenka bude kratšia ako 28 dní, stačí vám na ňu iba pas, v opačnom prípade budete potrebovať aj vízum. Tak nečakajte, kým úplne primrznete k stoličke, rozbite prasiatko a hor sa na Barbados!