ZDIEĽAŤ
Dva spôsoby, ako sa vybrať s malým dieťaťom do hôr
Dva spôsoby, ako sa vybrať s malým dieťaťom do hôr

Mať malé dieťa neznamená, že sa musíte na čas vzdať rôznych aktivít, ktorým ste sa venovali pred jeho príchodom. Jarné počasie je priam stvorené na to, aby ste sa vybrali ako rodina do hôr. Na výber máte klasickú turistiku alebo cyklistický výlet. Aj s malým dieťaťom sa dá zvládnuť celodenný výlet plný zábavy a nových dobrodružstiev.

Celodenná turistika nie je problém a dokonca si ju užijete

Možno sa vám zdá predstava turistiky s niekoľkomesačným dieťaťom nereálna. Stane sa realitou vďaka jedinej, veľmi užitočnej pomôcke. Touto pomôckou je detský turistický nosič. Je určený pre deti, ktoré už dokážu sami sedieť a odniesť v ňom môžete aj 5 ročné dieťa vďaka nosnosti až 20 kg. Najdôležitejšie je to, aby bol nosič označený ako ergonomický. Takýto nosič je dôležitý pre správnu polohu dieťaťa, aby vydržalo v nosiči hoci aj celý deň. Ergonómiu nosiča zabezpečuje opierka hlavy, vystužená opierka chrbta v tvare písmena C a stúpačky, ktoré umožnia držať nožičky drobca v tvare písmena M. Keď bude nosič všetky uvedené parametre spĺňať, môžete sa sústrediť na príjemné doplnky ako sú strieška proti slnku, pršiplášť, pútka na zavesenie drobností alebo zrkadielko na sledovanie dieťaťa.

Cyklistický výlet môže byť pohodlný aj pre novorodenca

Na Slovensku sa nachádza veľa cyklistických trás, ktoré majú mierny terén a sú vhodné na výlet s deťmi. Bicykle na výlet prenesú nosiče bicyklov a dieťa sa môže voziť spolu s vami vďaka detskému vozíku za bicykel. Detský cyklovozík je skvelým vynálezom, ktorý vám umožní podnikať cyklistické výlety bez ohrozenia dieťaťa. Ide o veľmi bezpečný a pohodlný spôsob prepravy dokonca pre novorodencov. Bábätkám stačí do vozíka dokúpiť špeciálnu vložku. Počas výroby cyklovozíkov sa dbá hlavne na bezpečnosť detí. Vo vnútri vozíka nájdete bezpečnostné zapínanie a vozík je chránený pred prevrátením aj v prípade pádu z bicykla. Dieťa sa vo vozíku pohodlne vyspí alebo môže sledovať okolie vďaka priehľadným okienkam. Niektoré typy cyklovozíkov sa dajú využiť počas behu, korčuľovania a tiež ako klasický kočík.

Väčšie deti zvládnu turistiku aj samé

Deti od štyroch rokov môžete pokojne zobrať na kratší výlet po svojich. Vopred si pripravte nielen jedlo a vodu, ale tiež rôzne aktivity, ktoré dieťa počas chôdze zabavia. Celý výlet môže byť veľmi poučný pre vás aj pre vášho potomka. Na internete nájdete desiatky inšpirácií cez hľadanie pokladov až po hru na lesné zvieratká. Po otestovaní toho, čo všetko vaše dieťa zvládne, nebude problém ani pobyt v kempingu alebo stanovačka.