ZDIEĽAŤ
Strávte leto na vode
Strávte leto na vode

Život nie je o tom, aby ste robili stále tie isté veci alebo chodili stále na tie isté miesta. Toto pravidlo platí nielen v živote, ale tiež počas vašej dovolenky. Celú zimu sa tešíte na slnečné dni a oddych, ale v závere skončíte medzi davom ľudí vo veľkom hoteli. Zažite konečne inú dovolenku a strávte vo dvojici alebo s priateľmi leto na vode.

Na rieke, vodnej nádrži alebo na mori

Je prakticky jedno, akú vodnú plochu si na strávenie dovolenky na lodi či jachte vyberiete. Každý nápad je skvelý, pretože znamená vybočenie zo stereotypu a hlavne vybočenie z kolobehu nič nedávajúcich dovoleniek. Plavba je úplne iným levelom trávenia dovolenky. Plavba je o nových pocitoch i zážitkoch. Ak sa rozhodnete, že vám stačí tuzemská dovolenka, môžete absolvovať kurz vodca malého plavidla a menšiu jachtu či loďku kormidlovať úplne sám. Plavidlo je možné si požičať priamo v prístavoch alebo online cez špecializované spoločnosti. Na prvý vodnú dovolenku vám postačí prenajatá jachta. No ako to už býva, s jedlom rasti chuť, a preto vám garantujeme, že zatúžite po vlastnom plavidle. Jachty na predaj nájdete aj na slovenských stránkach a ich výber je vskutku široký. Ak vám slovenské vody nebudú stačiť, dajte si jachtu previezť k moru a spoznávajte nekonečnú modrú diaľavu. Na kormidlovanie po mori však budete potrebovať kapitánsky kurz alebo si skúseného kapitána môžete na plavbu najať.

Čo všetko prináša dovolenka na vode

Dovolenka strávená na palube lodi alebo jachty nie je len rozmarom ľudí, ktorí nevedia, ako rozhadzovať peniaze. Mylné sú vaše domnienky, že takáto dovolenka je extrémne drahá. Rozpočtom sa vyrovná dovolenke v exkluzívnom rezorte. Zážitkovo sa nevyrovná ničomu, čo ste doposiaľ prežili. Preto idú lode na predaj na dračku, a preto je problematické nájsť posádku. Dovolenku na vode je nutné plánovať s dostatočným časovým predstihom. Rozmyslite si aj čas, ktorý chcete plavbou stráviť. Väčšine ľudí nestačí len týždeň, pretože opojný pocit slobody je návykový. Opojný a návykový je tiež pocit súkromia a toho, že vy sami sa rozhodujete, kde budete zajtra alebo o týždeň. Chcete sa okúpať v zátoke? Túžite po nákupoch vo veľkom meste? Milujete plávanie v otvorenom mori? To všetko nie je problém na jachte zažiť behom jedného dňa. Vo dvojici je dovolenka super, ale po pár dňoch vás môže začať nudiť. Preto pozvite na jachtu priateľov a podeľte sa s nimi nielen o zážitky, ale tiež o rozpočet na celú plavbu.