ZDIEĽAŤ

2. časť 

Ako sme spomínali už v prvom článku, cestovanie nemusí byť záležitosťou neskutočne vysokej sumy ušetrených EUR. Pokiaľ vyslovene nelipnete na luxuse, ktoré ponúkajú neraz predražené destinácie, predstavujeme Vám ďalšie tri miesta, na ktorých nebudete odkázaní na horibilne vysokú sumu peňazí a napriek tomu uvidíte veľký kus sveta.

Bolívia

Do Bolívie prichádzajú turisti z celého sveta najmä kvôli mestu Sucre. Zvláštnosťou tohto miesta je, že sa pokladá za druhé hlavné mesto Bolívie. Zároveň je to jedno z najkrajších miest, v ktorom máte možnosť vidieť nádhernú koloniálnu architektúru, historické kultúrne skvosty a predovšetkým čistotu v uliciach, ktorú nenájdete v žiadnom inom meste.

K základným lákadlám patrí veľké trhovisko, ktoré ponúka kvalitné šaláty či kokteily a výborné jedlo len za pár EUR. Miesto je rajom pre fotografov, ktorí majú možnosť vyfotiť si domorodcov priamo pri svojej práci, ale aj zachytiť celkovú kultúru a atmosféru.

Maďarsko

Pravdepodobne každý turista, ktorý navštívi Maďarsko, sa nezabudne pozrieť aj na Balaton. Je to jedno z najnavštevovanejších miest a destinácií. Blatenské jazero oplýva teplou a čistou vodou, ktoré je ako stvorené na vodné lyže, surfovanie, potápanie či iné vodné športy. Je vhodné aj pre rybárov, ktorí si vedia nájsť pokojné zákutia tohto jazera. Miesto je ideálne pre milovníkov romantiky, ktorí obdivujú západ slnka, skryté zátoky či prechádzky, no na druhej strane si tu svoje nájdu aj predstavitelia bujarého nočného života. Keď už budete v Maďarsku, nezabudnite navštíviť aj niektoré z 50 kúpeľov, ktoré sa tu nachádzajú.

Honduras

Zem kokosových orechov, tabaku, banánov, Mayov, kávy či bavlny. Aj takto sa dá charakterizovať stredoamerický Honduras. Úradným jazykom je temperamentná španielčina, ktorú budete počuť na každom kroku. K najväčším mestám, ktoré odporúčame navštíviť, radíme San Pedro Sula a El progreso.

Hoci ide o jeden z najchudobnejších štátov v tejto oblasti, rozhodne nie je chudobný na kultúru. Najväčšou atrakciou pre turistov sú starobylé stavby Mayskej civilizácie.

Zdroje: relax.etrend.sk, tkazi.sweb.cz, dovolena-madarsko.com, celysvet.cz

Foto: opentravel.com

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokDovolenka za pár eur 1
Ďalší článokDovolenka za pár eur 3