ZDIEĽAŤ

1. časť

Je to veľmi drahé. Tento rok si to nemôžem dovoliť. Nie je to v mojej súčasnej situácii možné. Hovoríte si aj vy pravidelne v letnom období tieto a podobné vety? Potrebujete relax, spoznávať nové krajiny, odísť z každodenného stereotypu? V tom prípade už nebudete viac potrebovať výhovorky, prečo neodísť a pripravte sa na perfektné leto plné nápadov! Zostavili sme pre Vás ponuku destinácii, v ktorých neminiete celoročné úspory, ale i napriek tomu zažijete oddych i bohaté kultúrne vyžitie.

Kambodža

Tento skvost sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a je rajom pre milovníkov kultúry a pamiatok. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť toto miesto, máme pre Vás pár tipov a rád, kam sa určite zastaviť.

Dôvod, pre ktorý sa ľudia rozhodnú jazdiť do Kambodže má názov Angkor Wat. Je to chrámový komplex a pozostatok z khmerskej kultúry. Jeho krása dokáže vyraziť dych nejednému návštevníkovi a práve v tomto prípade platí, kým nezažijete, nepochopíte. Tento komplex sa rozprestiera na 50 kilometroch štvorcových a pozostáva zo stoviek menších chrámov.

Ďalej by ste rozhodne nemali obísť Phnom Penh – hlavné mesto Kambodže. Jej pravú krásu turisti ocenia najmä po zotmení. Odporúčame pohybovať sa pri rieke, mimo turistickú oblasť. Váš dojem z miesta bude neporovnateľne lepší.

Vietnam

Ženy určite poteší fakt, že na tomto mieste môžu výhodne relaxovať aj pri nakupovaní. Najvýhodnejšie nakúpite v Hanoji, Saigone a Hoi Ane. Ak nechcete Vašu kúpu ľutovať a neviete, čo sa skutočne oplatí, odporúčame investíciu do keramiky, vyšívaných obrazov, klasických lucerien, hodvábneho oblečenia a pre pocit luxusu si tu môžete dopriať aj pravé morské perly.

Ak ste milovníkom kvalitného odpočinku pri mori, odporúčame navštíviť prímorské letovisko Mui Ne, ktoré ponúka biele i červené piesočné duny a nádherné pobrežie.

India

Siedma najväčšia a najľudnatejšia krajina na svete ponúka rovnako veľkú mieru kultúrneho vyžitia pre každého cestovateľa. Užiť si môžete predovšetkým iné myšlienkové, ale aj kultúrne bohatstvo, ktoré sa od toho európskeho líši vo veľa smeroch. Ľudia sa pre Indiu rozhodnú predovšetkým kvôli krásnej historickej architektúre, spoznávaniu typických zvykov a tradícií obyvateľstva, kuchyni a nádhernej prírode. Vhodné podmienky sú rovnako aj pre aktívnejších ľudí, ktorí preferujú spoznávanie skál, a teda turistiku či horolezectvo.

Zdroj: relax.etrend.sk, vietnam.cz, cambodia2009.webnode.cz, kalerta.com, eindie.cz

Foto: traveling365.com

ZDIEĽAŤ
Ďalší článokDovolenka za pár eur 2