ZDIEĽAŤ

Terchová nie je len rodiskom hrdinského zbojníka Jánošíka, ale svojim návštevníkom ponúka množstvo lákavých miest. Potešia sa priaznivci turistiky, adrenalínu, lyžovania, histórie, folklóru i všelijakých zaujímavostí.

Jánošíkove diery

Nie nadarmo sú Jánošíkove diery považované za jedno z najobľúbenejších turistických miest v Malej Fatre. Tento súbor tiesňav sa skrýva v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec a najlepšie sa k ním dostanete z osady Biely Potok alebo Štefanová. Pripravte sa, že na výlete si budete musieť pomôcť reťazami a rebríkmi. Jánošíkove diery majú tri časti navzájom prepojené Dierovým potokom. Na turistiku s menšími deťmi zvoľte Dolné diery, staršie by mali mať problém zvládnuť celú trasu.

Terchovské srdce

Ak sa radi prechádzate, určite vás zaujme náučný chodník k rozhľadni Terchovské srdce na vrchu Oblaz. Cestou sa vďaka desiatim náučným tabuliam dozviete rôzne zaujímavosti o Malej Fatre. Rozhľadňu postavili podľa návrhu Alojza Muchu. Má výšku 30 metrov a uvidíte z nej všetky krásy Terchovej.

Zábava (nielen) pre deti

Chceli by ste zmysluplne vyplniť čas vašich detí? Odvezte sa terchovským vláčikom cez Terchovú, Vrátnu, Štefanovú i kemping Kamence. Vláčik premáva počas celého roka podľa cestovného poriadku, ale aj na požiadanie vás môžu povoziť aj v iných časoch. Počas jazdy deti určite zaujme nie len pútavé rozprávanie sprievodcu. V Terchovskej záhrade nájdete mini zoo s domácimi zvieratkami, ako sú ovečky, kozičky, kačky, zajace či sliepky. Deti ich môžu nakŕmiť i pohladkať.

A ešte viac…

Samozrejme, toto je len časť z toho, čo sa v známej obci oplatí vidieť. Určite si spravte dlhší výlet a nezabudnite si včas rezervovať ubytovanie. Terchová a jej krásy si zaslúžia oveľa viac ako len jeden deň návštevy.