ZDIEĽAŤ

Aj vy už premýšľate nad tým, ako strávite prvé teplé dni? Čo by ste povedali na cyklotúru s vašimi blízkymi, vďaka ktorej by ste posilnili nielen fyzickú, ale tiež psychickú energiu? Výbornou správou je, že Slovensko ponúka desiatky atraktívnych cyklotrás, trebárs Staré Bystrice či Podtatranská magistrála si vás okamžite „chytia za srdce“. Aby ste však mohli premiestniť bicykle z bodu A do bodu B, budete potrebovať nosiče bicyklov, ktoré poskytujú mnoho výhod. Ak si chcete aj vy uľahčiť výber, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Aký typ nosiču mám zvoliť?

Ak si ani vy neviete dať s výberom nosiču na bicykle rady, nezúfajte. Dôležité je uvedomiť si, že nosiče bicyklov sa dajú pripevniť na ťažné zariadenie, avšak len v prípade, ak automobil ťažným zariadením disponuje. Nosiče bicyklov, ktoré sa pripevňujú na strechu automobilu, sú výhodné v tom, že sú univerzálne a dajú sa väčšinou použiť na akékoľvek auto. Samozrejme, aj v tomto prípade je lepšie poradiť sa s odborníkom, ktorý vám pomôže vybrať ideálny nosič bicyklov na základe vašich preferencií. Mimoriadne obľúbené a vyhľadávané sú nosiče bicyklov Yakima či  vysokokvalitný nosič Thule 926.

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie – áno či nie?

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie patria medzi finančne náročnejšie nosiče, keďže sa vyznačujú vysokou kvalitou a jednoduchosťou manipulácie. Výber vhodného typu môžete vykonať podľa zložitosti manipulácie sklopenia, pričom najčastejším spôsobom je sklopenie pomocou páky. Samozrejme, spôsob sklopenia môže  byť aj za využitia skrutiek, čiže rozhodnutie je len na vás a vašich osobných preferenciách.

Ak ešte aj vy stále váhate nad tým, ktoré nosiče bicyklov či cyklovozíky určené na prepravu vašich ratolestí budú pre vás tou vhodnou voľbou, neváhajte a kontaktujte odborníkov, ktorí vám poradia s ohľadom na vaše požiadavky.