ZDIEĽAŤ

A je to tu. Nastal čas kedy si nutne potrebujete zaobstarať svoje vlastné auto. Menšie výlety praktizujete pomerne často avšak teraz prišiel rad na dlhú vzrušujúcu jazdu do vysnívanej destinácie, ktorá má jeden určitý háčik. A to ten, že cesta je mnohonásobne zdĺhavejšia a náročnejšia ako tie cesty,  na ktoré ste boli doteraz zvyknutí.

Či už sa naozaj jedná o zaslúženú dovolenku alebo povinnú pracovnú cestu, je potrebné sa na oba varianty pripraviť čo najlepšie. Teda zodpovedným prístupom k svojim financiám aj bezpečnosti. Ak by ste si radi zabezpečili čo najpríjemnejší priebeh plánovanej jazdy, máme pre vás skvelú správu. Prinášame vám tie najlepšie rady, ktorými by ste sa  pri výbere správneho vozidla  mali jednoznačne riadiť.

Overené tipy pre výber toho správneho automobilu!

Voľba správneho typu – Teplé počasie a osviežujúci letný vánok vábia čoraz väčší počet milovníkov áut, ku kúpe štýlových kabrioletov. Ich dvojdverová či štvordverová karoséria ako aj odnímateľná alebo sťahovacia strecha, jednoznačne dodáva pocit jedinečnosti a extravagancie. Svoju vysokú mieru vycibreného vkusu preukazuje aj možnosťou voľby strechy. Túžite po tej z plátenného materiálu  alebo radšej dáte prednosť streche z pevnej ocele?

Na rozdiel od roadsterov je jeho výbava rozšírená o ďalšie dve miesta. Vďaka kabrioletu si tak dokážete naplno vychutnávať romantickú jazdu pod holým nebom. Ak sa vám zdá, že sa jedná o privysoký luxus, nechajte sa o opaku presvedčiť kúpou ojazdeného vozidla. Ich obľúbenosť rapídne narastá. Potvrdzujú to aj samotné štatistiky ktoré tvrdia, že sa na Slovensku zvýšil záujem o kabriolety oproti minulému roku až osemnásobne.

Dôraz na spoľahlivosť –  A čo ak nepatríte k hýrivým dobrodruhom? V tomto prípade je najlepším riešením zahodiť risk, vsadiť na istotu a vybrať si zo širokej ponuky rodinných áut. Dôležitým kritériom posudzovania je práve výber motora. Prečo? Vhodne zvolený motor je výhodný z hľadiska výkonnosti aj ceny. Pri dlhodobom cestovaní sa s ,,nekonečnými“ cestami vysporiada práve naftový motor. Autá vybavené naftovými motormi sú postavené na princípe samovznietenia nafty. To znamená, že na rozdiel od benzínových motorov sú naftové výkonnejšie aj pri nízkych otáčkach. Nepatrný rozdiel spozorujeme aj pri určovaní ceny. Nafta je v priemere o 85 g hustejšia ako spomínaný benzín, takže je pri pohone auta omnoho užitočnejšia.

Pri jazdených automobiloch platí, že nie ste do jeho 4. roku života, povinný jazdiť na STK. Avšak v prípade dlhých ciest je kontrola jeho stavu a funkčnosti absolútne prvoradá. K úplnej bezpečnosti si určite dopomôžete práve servisnou prehliadkou. Kontrola kvapalín, správny tlak pneumatík či funkčnosť brzdového systému aj osvetlenia, sú nevyhnutnými parametrami každej úspešnej cesty.

Zaslúžený komfort – Jednoznačný faktor ktorý je dôležitý nielen pre vás ale aj pre ostatných spolujazdcov. Uľahčiť cestu alebo ju práve naopak skomplikovať dokáže práve celková výbava auta. Elektronické okná a bluetooth pripojenie, deti zaručene pobaví a zamestná. Naopak dospelí pasažieri určite ocenia automatickú klimatizáciu, navigáciu a potrebné, bezpečnostné systémy, akými sú ABS, ESP aj airbagy. V prípade nepredvídateľných okolností je skvelým riešením práve poistenie. Havarijné poistenie zvyčajne platí na celom území Európy ale platnosť povinného zmluvného poistenia je už potrebné si overiť.

Ak ste sa rozhodli pre kúpu ojazdeného, rodinného auta, rozsiahly výber poskytuje portál AAA AUTO. Najobľúbenejšími modelmi sú Renault Mégane Scénic a Ford Fusion. Ak si aj vyberiete vozidlo inej značky, portál ručí za jeho legálny pôvod nielen doživotnou zárukou ale aj kontrolou viac ako 100 parametrov.