ZDIEĽAŤ
Autostan- každý deň na inom mieste
Autostan- každý deň na inom mieste

Viete, aká dovolenka je najlepšia? No predsa taká, ktorú si zorganizujete sami a nemusíte na nikoho brať ohľad. Organizované zájazdy s cestovnou kanceláriou majú síce svoje výhody, ale sloboda je sloboda. Je to predsa nádherný pocit prebúdzať sa každý deň na inom, nádhernom mieste.

Nebudete na nikoho a nič viazaní

Na individuálnu dovolenku si musíte zbaliť o niečo viac vecí, ako keď cestujete lietadlom s cestovnou kanceláriou. Hlavne v prípade, že sa chystáte do prírody. Našťastie sú dnešné možnosti takmer bezhraničné a na uloženie kufrov neslúži len batožinový priestor. Bohaté úložné priestory majú strešné boxy, ktoré sa stávajú súčasťou výbavy motoristov jazdiacich vozidlom na dlhšie dovolenky. K boxu si dokúpte nosiče bicyklov a všetko bude ideálne. Nielenže sa môžete každý deň presunúť na iné miesto, ale tiež spoznávať okolie zo sedla bicykla. Nechcete byť viazaní dokonca ani na hotely? Nemusíte hľadať lacné ubytovanie na súkromí. Súkromie si spravíte kdekoľvek vďaka autostanu. Klasické stany pozná iste každý z vás. Autostan je vlastne takýmto stanom, ale nerozkladá sa na zem. Jeho miesto je na streche automobilu. Tento pohodlný spôsob kempovania si obľúbili milióny ľudí po celom svete a začínajú ho milovať aj Slováci.

Strecha nad hlavou behom pár sekúnd

Za nás autostan vyhráva prvé miesto kvôli jednoduchému rozloženiu. Nehrozí žiadne zdĺhavé stavanie ako pri klasickom stane. Vlastne len zakrútite páčkou a stan sa sám postaví. Znamená to, že kempovať môžu ísť pokojne dámy sami. Autostan je navyše bezpečný, pretože nespíte na zemi, ale vo výške. Na zem sa dostanete pomocou rebríka, ktorý je súčasťou autostanu. Na streche vozidla vás neohrozí nachladnutie z vlhkosti, žiadne útoky hmyzu alebo divokej zveri. Autostany sa vyrábajú v rôznej veľkosti a v niektorých z nich sa vyspia až štyria ľudia. Možno na prvý pohľad neuveríte, kde sa autostan skrýva. Je totiž ukrytý v malom strešnom boxe, ktorý sa jednoducho pripevňuje na strešný nosič. V boxe sa okrem stanu nachádzajú všetky lôžkoviny vrátane matraca, vankúšov a paplónov. Aj z tohto dôvodu ľudia milujú autostany. Cítia sa totiž ako v hoteli a nie v stane.