ZDIEĽAŤ
Adrenalínové zážitky počas zimnej dovolenky
Adrenalínové zážitky počas zimnej dovolenky

Keď sa povie zimná dovolenka, väčšina ľudí si predstaví zasnežené svahy a lyžovačku. Samozrejme, že sneh k zimnej dovolenke neodmysliteľne patrí, ale okrem lyžovačky si môžete počas dovolenky užiť aj iné aktivity. Mnohé z nich sú nielen zábavné, ale tiež dokážu zdvihnúť adrenalín.

Možnosti adrenalínových aktivít počas zimy

Na svahu počas zimy sa môžete lyžovať, bežkovať, sánkovať, jazdiť na snowboarde alebo vyskúšať niečo nové, niečo netradičné. Ak máte dostatok peňazí, môžete si zakúpiť zážitok, pri ktorom tuhne krv v žilách. Reč je o heliskiingu t.j. kombinácii letu vrtuľníkom a zoskoku do snehu. Možno to znie bláznivo, ale tento adrenalínový šport je v zahraničí veľmi obľúbený. Jednoducho sa dáte vrtuľníkom vyviesť do vysoko položených miest a následne zoskočíte do snehu. Pozor však na to, že lyžovanie v takomto teréne zvládne len veľmi skúsený lyžiar a veľkým rizikom je strhnutie lavíny. Menej nebezpečná, ale veľmi netradičná je jazda na špeciálne upravenom bicykli. Uvedenej aktivite sa hovorí snow bike a na jej realizáciu sú určené bicykle so širokými kolesami. Na bicykli môžete jazdiť po zjazdovkách alebo po ujazdenom teréne. S hlbokým snehom si bicykel neporadí. Prevážať sa o sto šesť po snehu vám umožnia tiež štvorkolky so snehovými pásmi. Takáto štvorkolka ničím nezaostáva za klasickou, je bezpečná a zažijete si s ňou kopec zábavy pri single jazde alebo vo dvojici.

Vyskúšajte jazdu na snežnom skútri

Netradičné aktivity nie sú nič pre vás? Odporúčame vám vyskúšať jazdu na snežnom skútri. Skoro v každom väčšom zimnom stredisku sú požičovne skútrov. Alebo si jeden môžete kúpiť. Dokonca už aj v našich končinách sa snežné skútre čoraz viacej pretláčajú do popredia ako prostriedok na prepravu a trávenie voľného času v horách. Spomedzi všetkých značiek sú najobľúbenejšie snežné skútre Lynx. Snežný skúter sa vám zíde aj v prípade, že vlastníte horskú chatu mimo civilizácie. Vďaka skútru do chaty prepravíte batožinu alebo zásoby potravín. Následne môžete so skútrom prebádať rôzne odľahlé miesta a objaviť malebné zákutia. So skútrom sa totiž dostanete všade, kde by to s iným dopravným prostriedkom nebolo možné. Na skúter môžete zobrať tiež svoju polovičku a niektoré modely majú dokonca až tri sedačky. A viete, čo je na jazde na skútri najviac fascinujúce? Po čase, keď si zvyknete na štýl jazdy, sa vám bude zdať, že ste splynuli so strojom. Zákruty budete vyberať telom a nad závejmi budete priam lietať.