ZDIEĽAŤ
5 výnimočných európskych kempingov

Kempovanie je obľúbené po celom svete. Lacný a dobrodružný spôsob cestovania priláka ročne milióny turistov do kempov po celom svete. Ste nadšencom turizmu a stanovania? Prekročte hranice Slovenska a vyskúšajte stanovanie vo výnimočných európskych kempingoch.

1. Obonjan, Chorvátsko

Samozrejme, že musíme začať obľúbenou letnou destináciou Slovákov – Chorvátskom. More a nádherná príroda priam lákajú k tomu, aby ste na strechu vyložili stan na auto a vybrali sa do chorvátskych kempov. Na ostrov sa dostanete trajektom. Ako odmenu za dlhšie cestovanie si užijete súkromie malého ostrova a výborné služby kempu. Kto nemá rád kempovanie v stane, pre toho sú určené malé vilky alebo netradičné domčeky na stromoch. Pozor! Kemp je len pre dospelých.

2. Bankenhof, Nemecko

Presným opakom kempingu na ostrove Obonjan je stanový tábor v Nemecku pri dedinke Bankenhof. Ide o kemp plne prispôsobený rodinám s deťmi. Kemp sa nachádza pri jazere s možnosťou vyplnenia voľného času rôznymi vodnými športmi. Čo sa samotného kempu týka, všetky detaily sú prispôsobené pre malé deti – vaničky na kúpanie, znížené vodovodné batérie alebo rodinné sprchové boxy. V okolí dedinky je vybudovaných niekoľko cyklistických trás. Ak má váš automobil nosič, vyložte bicykle na nosiče bicyklov na ťažné a oddávajte sa obľúbenej cyklistike.

3. Les Fontaines, Francúzsko

Medzi luxusnejšie kempingy patrí kemp Les Fontaines vo Francúzsku. Kemp sa nachádza v nádhernom prostredí Francúzskych Álp. Je zrejmé, že ideálnym stanom na francúzske dobrodružstvo je stan na auto. Autostany umiestnené na streche sprostredkujú nezabudnuteľné pohľady z výšky priamo na alpské vrcholy a jazero Annecy. Nevyhovuje vám chladnejšia voda v jazere? Kemp myslel na každého a vybudoval pre hostí dva vyhrievané bazény. Kemp je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi nielen kvôli bazénom, ale tiež rozmanitým aktivitám – lukostreľba, turistika, vodné športy.

4. Free natural highs, Španielsko

V srdci Tenerife sa nachádza kemping s príznačným názvom Free natural highs. Nejde o super luxusný kemp, ale o mieste, kde nájdete pokoj v duši. Kemping sa nachádza v horách. Prístup k tomuto miestu je len po svojich, takže si približne 500 metrov od parkoviska zašliapete. Odmenou vám bude výhľad na ostrov La Gomera a božský pokoj.

5. Tartaruga, Grécko

Súkromie a teplé more si užijete v kempe Tartaruga na gréckom ostrove Zakynthos. Kempingové miesto má svoju súkromnú pláž a dok s požičovňou lodiek. More nie je to jediné, čo si v kempingu Tartaruga naplno užijete. Ochutnajte miestne špeciality v taverne a budete sa cítiť ako v raji.