ZDIEĽAŤ
5 TOP gréckych prístavov

Chystáte sa v lete vymeniť dovolenku v hoteli za dovolenku na mori? Slováci sa plavia najčastejšie v okolí gréckych alebo chorvátskych ostrovov. Ak sa vyberiete do Grécka, odporúčame počas plavby využiť nasledujúce prístavy, ktoré sú hodnotené ako najlepšie.

1. Zeas

V tejto maríne sa budete cítiť ako v historickom filme, pretože prístav obklopujú staroveké hradby. Prístav je určený aj pre väčšie jachty na predaj. V roku 2004 bol kompletne zrekonštruovaný kvôli konaniu Olympijských hier, takže môžete očakávať plnú vybavenosť. V maríne smie kotviť skoro 700 lodí, čo je zárukou, že sa v prístave vždy nájde miesto aj pre vaše plavidlo. Súčasťou prístavu nie sú len klasické služby ako obchody a reštaurácie, ale tiež bazén. Vymeniť na chvíľku slanú vodu za sladkú je skvelé.

2. Aigos Kosmas

Opäť ide o veľmi dobre vybavenú marínu vďaka rekonštrukcii pred konaním Olympiády. Prístav je obľúbený z dôvodu blízkej polohy k hlavnému mestu Atén a k letisku. Jednoducho sa dopravíte lietadlom do Atén a z mesta do prístavu je to len 15 km. Prístav Aigos Kosmas pojme aj väčšie lode na predaj do dĺžky 80 metrov. Prostredie prístavu je veľmi čisté, ocenené Modrou vlajkou.

3. Lefkada

Marína Lefkada patrí medzi luxusné prístavy. Ak vás omrzí opaľovanie a jedenie gréckych špecialít, môžete nakupovať v obchodnom centre ihneď vedľa prístavu. Prístav je značne rušný kvôli častým konferenciám konajúcim sa v hoteli umiestnenom v tesnej blízkosti maríny. V maríne je možné využiť WIFI pripojenie, toalety, sprchy alebo služby práčovne.

4. Gouvia

Očarujúce Korfu s ešte viac očarujúcim prístavom Gouvia Marina je určený pre moreplavcov, ktorí túžia po komforte. Prístav je vskutku veľkolepý, dokáže prijať až 1200 plavidiel. Keď si dosýta užijete prechádzky po historických pamiatkach ostrova, môžete sa okúpať v bazéne, ktorý je súčasťou služieb prístavu. V okolí prístavu je veľké množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní.

5. Rhodes

Ostrov Rodos je obľúbený nielen medzi turistami, ktorí si užívajú v hotelových rezortoch. Perfektne vybudovaný prístav priamo v hlavnom meste je lákadlom pre majiteľov lodí. Pozor na previerky, na more vám nestačí kurz vodca malého plavidla, skontrolujte si platnosť kapitánskeho preukazu. Rodos je známy nočným životom, pre partiu mladých moreplavcov nenájdete lepšie miesto na zábavu. Marína ponúka kompletné služby od internetu cez pripojenie na káblovú televíziu až po práčovňu.