ZDIEĽAŤ
5 najluxusnejších kempov sveta

Kempovanie je lacnejším spôsobom cestovania a spoznávania prírody. Dá sa povedať, že priamo zo stanu môžete skočiť do lesa alebo dokonca do mora. Niektoré svetové kempy okrem týchto možností poskytujú svojim návštevníkom dokonalý luxus. Ako vyzerajú najluxusnejšie kempy sveta?

1. Shinta Mani Wild – Kambodža

Kempovanie v jednom zo stanov v kempe Shinta Mani Wild sa vôbec nepodobá tomu vášmu, keď na strechu vozidla vyložíte strešné boxy alebo autostany a vyrazíte do prírody. Vyvýšené stany v tomto kempe sú zariadené v miestnom štýle. Okrem exoticky vyzerajúcich dekorácií ponúkajú stany dokonalý luxus a pohodlie. Priamo zo stanu môžete sledovať migrujúce zvieratá – slony, medvede či tigre.

2. Galapagos Safari Camp – Ekvádor

Ďalší z luxusných kempov sa opäť nachádza v džungli. Stany sú postavené na vyvýšených plošinách, aby sa zvieratá nemohli dostať do vnútorných priestorov. Z miesta, kde sú stany vystavané máte džungľu po ruke a môžete objavovať Galapágy či sa vybrať loďou spoznávať okolité ostrovy.

3. Desert Nights Camp – Omán

Omán sa stáva obľúbenou destináciou Slovákov. Tak prečo nevyskúšať namiesto hotela kemp? Desert Nights Camp, ako názov napovedá, je postavenú priamo v púšti. O komfort sa však obývať nemusíte, pretože každý stan je klimatizovaný a plne vybavený ako hotelové izby. Najkrajší zážitok si odnesiete z nocí, ktoré sú v púšti rozžiarené hviezdami. Cez deň odporúčame jazdu na štvorkolkách cez piesočné duny.

4. Four Seasons Resort Golden Triangle – Thajsko

Sieť hotelov Four Seasons sa nachádza po celom svete a v Thajsku okrem hotela tohto názvu nájdete tiež perfektne vybavený kemp. Zabudnite na stan na auto, našetrite si a vyrazte do Thajska na netradičný pobyt v stanoch. V každom z 15 stanov v kempe Four Season Resort Golden Triangle nájdete ručne vyrábaný nábytok vrátane handmade vybavenia kúpeľne. Stany sú postavené na plošinách a priamo z vane môžete sledovať thajskú prírodu. V areály sa nachádza bar, reštaurácia i kúpele.

5. The Ultimate Travelling Camp – India

O luxuse tohto kempu hovorí to, že každý stan má vlastného komorníka. Vo vnútri stanov si užijete maximálny komfort a vonku divočinu. Na výber máte výlety ako prehliadka kláštora Alchi, prechádzka v meste Leh alebo sa zabavte počas festivalu v Ladakhu.