ZDIEĽAŤ

Kým kedysi sa v lete k moru húfne jazdilo autami, časy sa zmenili a kto môže, ten na ceste za oddychom radšej využije prepravu leteckou spoločnosťou. Prečo?

Ušetríte veľa času

Cestovanie lietadlom je rýchle, bezpečné a pohodlné. Len si vezmite, že napríklad let do Grécka trvá len niečo cez dve hodiny. Autom? Pripravte sa na 24-hodinový výlet. Cestovať autom je dnes jednoducho strata času. Teda, ak si neužívate zastávky do cieľovej destinácie a nevnímate samotnú cestu ako súčasť rodinnej dovolenky. Mnohí si plánujú dovolenku autom, aby spoznali aj okolité krajiny.

Letenky dnes zoženiete naozaj lacno

Ak si výlet alebo dovolenku naplánujete v predstihu, pripravte sa na naozaj výhodné ceny leteniek. Do európskych metropol sa dostanete doslova za pár eur, najmä ak sledujete pohyb cien a zarezervujete si tú najvýhodnejšiu ponuku. Avšak, aj takú Ameriku alebo exotické krajiny si dokážete zohnať za babku. Musíte však plánovať niekoľko mesiacov dopredu, pokojne aj v predstihu jedného roka.

Cestujete rýchlo a pohodlne

Letecká doprava sa za roky svojej existencie veľmi zlepšila a lietadlá sú často pohodlnejšie ako autá, avšak, komfort sa líši od spoločnosti, s ktorou letíte. Pri nízkonákladových spoločnostiach s občerstvením alebo extra servisom počítať nemôžete.

Lietadlom sa dostanete všade na svete

Autom nie. Teda, ak je vašou cieľovou destináciou iná krajina ako Chorvátsko alebo napríklad Taliansko. Do krajín, kam sa dostanete do dvanástich hodín, môžete ísť pokojne autom, do vzdialenejších miest alebo mimo Európy už je lepším variantom lietadlo.

Letecká doprava je najbezpečnejšia

Nezdá sa to, no je to tak. Štatistiky hovoria jasnou rečou – najbezpečnejšou dopravou stále zostáva tá letecká. Odkedy sa vedú záznamy a štatistiky, konkrétne od roku 1946, sa bezpečnosť zvyšuje a pravdepodobnosť katastrofy pripadá na jeden z päťdesiatich miliónov letov!

Z toho plynie, že je oveľa pravdepodobnejšia autonehoda na parkovisku ako let lietadlom. Jazda autom je dokonca šesťdesiatkrát nebezpečnejšia ako let. A v dnešnej dobe, keď sa všetci snažia myslieť na životné prostredie, hrá do karát lietadlám aj fakt, že cesta lietadlom je oveľa ekologickejšia než cesta automobilom.