ZDIEĽAŤ

Dovolenkujete radi s karavanom? Hoci väčšinu roka pravdepodobne stojí v garáži, majitelia nedajú na špecifickú atmosféru dovolenky dopustiť. Každému je jasné, že pre karavan potrebujete mať uzavreté povinné zmluvné poistenie. Ako na to a čo všetko to obnáša?

Bez PZP na karavan ani na krok

Vo väčšine krajín, podobne ako na Slovensku, máte povinnosť uzavrieť zákonné poistenie pre vaše motorové vozidlo. Karavany, keďže majú vlastný motor a pohybujú sa po cestách,  nie sú výnimkou.  Poistenie karavanu oceníte, ak sa vám prihodia nepríjemnosti či komplikácie na cestách. Pokiaľ cestujete do zahraničia odporúčame uzavrieť nielen PZP na karavan, ale i havarijné poistenie či iné pripoistenia.

PZP karavanu nemusí stáť milióny

Hoci karavan nie je lacnou záležitosťou a cenou sa niekedy vyrovná i luxusným automobilom, nezúfajte. Cena povinného zmluvného poistenia vašu peňaženku nezruinuje. Dôležitá je šírka krytia škôd a poskytované asistenčné služby. Pokiaľ sa vám prihodí nešťastie, stačí zavolať a operátori vám v slovenčine poradia čo robiť, prípadne zabezpečia odvoz či nocľah.

Kedy a ako uzavrieť PZP na karavan?

Povinné zmluvné poistenie musí mať vozidlo uzavreté odo dňa, kedy bolo zaradené do evidencie motorových vozidiel. Na vybavenie poistky karavanu budete potrebovať údaje o držiteľovi vozidla a samotnom karavane (rok výroby, objem a kW motora a podobne). Cena a rozsah služieb sa môžu líšiť od poisťovne k poisťovni. Ak chcete ušetriť čas pri hľadaní najvýhodnejšej ponuky, môžete využiť online poistenie PZP a službu online PZP kalkulačka. Tá nájde všetky dostupné ponuky, ich porovnanie a ponúkne zľavy a bonusy PZP.

Či už zvažujete kúpu karavanu, alebo doma nejaký máte, nepodceňujte povinné zmluvné postenie. V prípade komplikácií na cestách vám padne vhod a ušetrí množstvo financií. Môžete tak v kľude cestovať a objavovať krásy sveta.