ZDIEĽAŤ
4 dôvody, prečo je Barcelona destináciou, ktorú sa oplatí navštíviť

Leto sa blíži a s ním aj zvýšený pohyb ľudí po svete. Jednoducho, letné mesiace sú na cestovanie ako stvorené, pričom keď zavítate do jednej zo svetových metropol alebo obľúbených turistických destinácií, je reálne, že stretnete naozaj veľké množstvo turistov. Niet sa čo čudovať, sú miesta, ktoré jednoducho musíte vidieť. A jedno medzi ne rozhodne patrí aj katalánska destinácia Barcelona. Toto sú štyri dôvody, prečo tomu tak je.

Príroda. Príroda v Barcelone, keď to napíšeme ani nie nadnesene ale reálne, dokonalá. Nájdete tam pohoria a väčšie či menšie vrchy na čele s vrcholom Mont Juic, nájdete tam taktiež veľké množstvo parkov plných zelene, kde môžete relaxovať a v neposlednom rade tám najdete pláže a more. Nádherné promenády lemujú mesto, pričom predovšetkým barcelonský prístav, na ktorý obrazne povedané, dáva pozor socha Krištofa Kolumbusa, je miestom, ktoré vás do Barcelony určite priláka. Celkovo, aj keď do tohto mesta ešte len prichádzate, nádherné okolie neujde vašej pozornosti.

Rôznorodosť. Chcete oddychovať pri mori na pláži? Môžete. Chcete ísť na kultúrne podujatie, do divadla, do kina či len tak na námestie? Môžete. Chcete si dať horskú túru, pri ktorej sa zapotíte? Môžete. Máte radi nákupy? Trhy? Radi cestujete po pamiatkách? Obľubujete šport? Toto všetko v Barcelone môžete robiť. Toto mesto má naozaj všetko, preto je obľúbené medzi veľkou masou ľudí. Ono, celkovo, keď je niečo rôznorodé, má to široký záber popularity a presne niečím takým je Barcelona medzi mestami. Ak neveríte, môžete si to overiť na vlastnej koži už počas tohto leta. Výhodou Slovenska je, že neleží od Barcelony ďaleko, lietadlom z Bratislavy či Viedne alebo Budapešti sa tam dostanete za pár hodín.

Šport. Šport je v Barcelone tak rozšírený, že mu venujeme osobitné miesto. Či už sa jedná o futbalovú modlu tohto mesta, FC Barcelona, klub, ktorý sídli na mýtickom štadióne Camp Nou a ľudia z celého sveta mu nielen fandia, ale aj pravidelne robia naň športové tipy, alebo sa jedná o veľkú základňu vodných športov či olympijských športov, či volejbal, basketbal alebo dokonca tanec či športy ako skateboarding. Jednoducho, prídete si na svoje. Ak máte v sebe šport, ak ho máte radi a radi ho praktizujete, v Barcelone nebudete vedieť čo skôr. Avšak, ten Camp Nou by ste naozaj obísť nemali. Štadión pre takmer 100 tisíc divákov je potrebné vidieť.

Kuchyňa. Španielsko celkovo je známe nielen vďaka svojej histórii a kultúre, ale v neposlednom rade aj vďaka kuchyni. A metropola autonómnej oblasti Katalánsko, Barcelona, nie je výnimkou. Skrátka a dobre, či už sa bavíme o nápojoch alebo o jedlách, v Barcelone budú vaše chuťové kanáliky v siedmom nebi. Prečo? Veľké množstvo drinkov, pív či vín, alebo tradičná španielska polievka gazpacho či tradičné jedlo paella. Vzhľadom na to, že Barcelona je pri mori a má svoj prístav, tak nájdete v tomto meste aj veľké množstvo morských plodov upravených na rôzne spôsoby. Len sa netreba báť vyskúšať ich.

Barcelona je mestom, ktoré ročne navštívia milióny ľudí. Veríme, že sme aspoň trošku prispeli k tomu, že sa v dohľadnej dobe stanete jedným z nich. Naozaj je to totiž lokácia, na ktorú budete spomínať celý život.