ZDIEĽAŤ
Cyklistika na Slovensku

Objavte tie najlepšie cyklotrasy naprieč Slovenskom a spoznávajte krásy našej krajiny. Máme pre vás tipy na 3 cyklotrasy, ktoré vás zavedú do Malých Karpát, k Liptovskej Mare aj do Bardejova.

Cyklistika sa na Slovensku stáva čoraz obľúbenejším športom aj zábavou. Navyše je to skvelý spôsob, ako spoznávať okolie svojho bydliska alebo si spraviť krátky výlet s celou rodinou. Výhodnou súčasného sveta je, že na bicykel sa môžu vybrať aj tí, ktorým predstava dlhého šliapania do pedálov nie je práve po chuti. Stačí, keď na cestu zvolíte elektrobicykel, ktorý časť cesty odšliape za vás. A kam sa vybrať?

Krížom cez Malé Karpaty

Na západe Slovenska je nádherná cyklotrasa vedúca cez Doľany, Zabité a Majdan až k vodnej nádrži Horné Orešany. Cestou budete obdivovať to najlepšie, čo Malé Karpaty ponúkajú – lesy, lúky, alebo dokonca jaskyňu či vyvieračku. Nádrž Horné Orešany ponúka aj možnosť zahliadnuť tu pár orliaka morského, jediného v Malých Karpatoch. Cyklotrasa nie je náročná a zobrať môžete celú rodinu.

Okružná jazda pozdĺž Liptovskej Mary

Liptovská Mara je jednou z najznámejší a najkrajších vodných nádrží. Ak si ju chcete užiť do sýtosti, zoberte bicykle, korčule či longboard a vyrazte na nenáročnú trasu okolo nej. Dávajte si ale pozor, časť trasy vedie cez frekventovanú cestu. No okrem toho sa nemáte čoho obávať. Z bicykla si užijete nádherný výhľad a v lete aj možnosť osviežiť sa na niektorej z pláží. Cyklotrasa vedie aj cez masívny priehradný múr a obce priamo pod ním, kde nájdete aj archeoskanzen Havránok.

Do majestátneho Bardejova

Bardejov sa označuje za jedno z najkrajších miest na Slovensku. A právom. Jeho okolie je pretkané pamiatkami aj krásnou prírodou. Bicyklom sa dostanete napríklad do pralesa v rezervácii Stebnícka Magura, k jedinečnému drevenému kostolíku v Hervatovej či Bodružali, ktoré patria na Zoznam svetového dedičstva UNESCO alebo si po náročnom dni oddýchnite v Bardejovských kúpeľoch s liečivou vodou.