ZDIEĽAŤ

Aj vy ste si počas zimy všimli, že vaše zimné pneumatiky sú už poriadne zničené? Majú trhliny či poškodenia, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú vašu jazdu? Ak sa chcete vyhnúť pokute, v tom horšom prípade závažnej nehode, neváhajte už ani chvíľu a siahnite po nových pneumatikách, ktoré sú zárukou bezpečnej a plynulej jazdy aj v extrémnych podmienkach!

Pri akej teplote mám prezuť letné pneumatiky za zimné?

Zimné pneumatiky nasadzujeme vo chvíli, keď nám teplomer ukáže teplotu pod 7°C. Práve vtedy je vysoká pravdepodobnosť, že sa na vozovke objaví snehová vrstva či námraza, ktorej treba čeliť, a to jedine tým, že vašu jazdu prispôsobíte aktuálnym poveternostným vplyvom a budete dôkladne pripravený, a teda „prezutý“! Jednou z alternatív sú celoročné pneumatiky, ktoré sú prispôsobené na terén v letnom i zimnom počasí, čo je skvelou voľbou pre príležitostných vodičov, ktorí nejazdia denno-denne dlhé trate. V opačnom prípade nie je na škodu vlastniť letné i zimné pneu, keďže svojou charakteristikou a zložením sú prispôsobené na rôzne povrchy vozovky. Vedeli ste, že brzdná dráha zimných pneumatík je niekoľkonásobne nižšia, ba dokonca ich priliehavosť na mokrú vozovku je vyššia, avšak len za predpokladu, že teplota vzduchu nie je nad 7°C? 

Plechové disky – áno či nie?

Pneumatiky Matador vyrobené na Slovensku sú skvelou voľbou pre všetkých tých, ktorí hľadajú kvalitné zimné, resp. letné pneu so špičkovými vlastnosťami, a to za pomerne nízku cenu. Okrem toho si môžete zakúpiť plechové disky, ktoré možno mnoho vodičov pokladá viac menej za zbytočnú investíciu, avšak málokto si uvedomuje, že práve tie zvyšujú bezpečnosť a komfort jazdy, a to prakticky v akomkoľvek počasí. Nebuďte aj vy jedným z tých vodičov, ktorí podceňujú skutočnosť, že zimné pneumatiky sú neodmysliteľnou súčasťou každého vozidla, veď ide o váš život!